۱
 

ناشران بزرگ ایرانی امروز به نمایشگاه کراچی مي‌روند

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۸۸ ساعت ۱۱:۱۵
 
 
14 ناشر ایرانی که آثاری به زبان‌های انگلیسی و اردو دارند، در پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب کراچی ـ پاکستان شرکت مي‌كنند._
ناشران بزرگ ایرانی امروز به نمایشگاه کراچی مي‌روند
 
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) به نقل از اداره كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، این نمایشگاه که  پنج‌شنبه (19 آذرماه) در محل دايمی نمایشگاه‌های کراچی (Expo Centre) توسط وزیر فرهنگ پاکستان گشایش مي‌یابد، پنج روز به‌کار خود ادامه خواهد داد. 

موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی(ره)، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، انتشارات انصاریان، بنیاد اندیشه اسلامی، انتشارات بین‌المللی‌الهدی، مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، مرکز تحقیقات فارسی ایران و پاکستان، جامعه‌المصطفی(ص) العالمیه در شمار اين ناشران‌اند.
 
احتمال مي‌رود بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی(ع) و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی، به همراه تعدادی از ناشران کوچک، از مراکز چاپ و نشر، نمایندگانی را به‌همراه آخرین انتشارات خودشان به این کشور روانه سازند. 

شرکت این تعداد از ناشران در چنین نمایشگاهی در پي تجربه موفقی است که سال گذشته در نمایشگاه چهارم کراچی به‌دست آمد. 

هر سال در این نمایشگاه مهم‌ترین ناشران پاکستانی آثار خودشان را به علاقه‌مندان عرضه مي‌كنند. البته امسال به دليل شرايط خاص این کشور ـ به جز ایران ـ هیچ کشور دیگری از این نمایشگاه استقبال نکرده است. عربستان و آمریکا نیز توسط نمایندگان فروش خودشان در پاکستان، غرفه‌هايی را به خود اختصاص خواهند داد. 

حضور ناشران ایرانی به دعوت و برنامه‌ریزی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد و با همکاری خانه فرهنگ کراچی صورت گرفته است.
 
دبیرخانه نمایشگاه در ازای خدماتی که رایزنی فرهنگی براي ایجاد امکانات حضور 33 ناشر پاکستانی در بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران(اردیبهشت 88) ارايه كرد، تمامي 10 ناشر ایرانی که توسط رایزنی معرفی شدند را از پرداخت اجاره‌بها و سایر هزینه‌های برگزاری معاف كرده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 56850
 


 
۱۳۹۰-۰۳-۳۰ ۱۹:۲۷:۴۷
با سلام . انشاءا... همکاریها و ارتباطات فرهنگی ادبی دو جانبه از این طریق بیشتر شده و همکاریهای مطبوعاتی فی مابین افزایش یابد . (19724)