ناهيد كبيري به بهانه انتشار مجموعه داستان تازه‌اش گفت

اميدوارم اهالي فرهنگ آثار همديگر را بخوانند

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۸۸ ساعت ۱۱:۲۳
 
 
ناهيد كبيري كه به تازگي مجموعه داستاني «شبي كه ستاره‌اش را گم كرده بود» را از سوي نشر ثالث روانه بازار كرده، توجه اهالي فرهنگ به خواندن آثار يكديگر را يكي از راهكارهاي ديده شدن كتاب‌هاي تازه منتشر شده و تحول توليدات هنري و ادبي دانست.\
روي جلد كتاب، ناهيد كبيري
 
روي جلد كتاب، ناهيد كبيري
 به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، كبيري در «شبي كه ستاره‌اش را گم كرده بود» نيز مانند رمان «كشتي ماه عسل»،  بيش از هر چيز تاملي ژرف در زندگي و نقش روياها و توجهي دروني به مفاهيمي مانند زندگي و مرگ را مد نظر داشته است. 

اين در حالي است كه بهره‌گيري از توصيف و شاعرانگي در عين توجه به اسلوب‌هاي تكنيكي نيز از ويژگي‌هاي ديگر آثار داستاني او به شمار مي‌رود.
 
وي درباره انتشار مجموعه داستان تازه‌اش به «ايبنا» گفت: بزرگترين خواسته‌ام درباره اين كتاب‌ها آن است كه خوانده شوند و مورد توجه و نقد قرار گيرند. 

نويسنده «كشتي ماه عسل» خاطر‌نشان كرد: من قبل از هر چيز از نويسندگان و اهالي فرهنگ مي‌خواهم كه آثار يكديگر را بخوانند و درباره آنها بنويسند و حرف بزنند؛ چرا كه اين موضوع نقش چشمگيري در توليد آثار بهتر و تحول و رونق مطالعه خواهد داشت. 

داستان «شبي كه ستاره‌اش را گم كرده بود» اين مجموعه كه در فضايي آميخته به واقعيت و رويا خلق شده، از لحن و بياني توصيفي بهره جسته كه در اين لايه‌هاي توصيفي تشبيه و استعاره وجوه پررنگي يافته‌اند. 

اين داستان اين‌گونه آغاز شده: 
«از همه شيشه‌ها آب مي‌چكيد، باران اما ديگر نمي‌باريد. كف دست‌هايم آن قدر عرق كرده بود كه روي فرمان ليز مي‌خورد. به خودم گفتم: «نترس!» پنجره كنارم را پايين كشيدم. تا بي‌نهايت مه بود و بوي علف و شاخ و برگ در خيا‌بان‌هاي باران خورده.»
 
«شام سرد»، «شبي كه ستاره‌اش را گم كرده بود»، «امشب او مرا ديده است»، «مانوش و پيام كلاغ‌ها»، «بگذار آب همه دنيا را ببرد» و بعدازظهر تابستان»، نام برخي داستان‌هاي اين كتابند.

مجموعه داستان «شبي كه ستاره‌اش را گم كرده بود»، نوشته ناهيد كبيري، به شمارگان1100نسخه از سوي نشر ثالث روانه بازار كتاب شده است. 

اين كتاب 104 صفحه‌اي با قيمت 2200 تومان در بازار نشر ارايه مي‌شود. 

كبيري، نويسنده، شاعر و مترجم است و كتاب‌هاي شعر «آرزوهاي پاييزي»، «غروبي‌ها»، «دلخوشي‌هاي پراكنده»، «طرحي براي سنگ، شرحي براي سار»، و نيز سه مجموعه داستان «جمعه‌های باراني»، «روياي شيرين» و «پيراهن آبي» و «كشتي ماه عسل»، از جمله آثاري‌اند كه از او منتشر شده‌اند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 60217