۱
 
چی بخوانم؟

فرهنگ‌نامه‌ی نجوم و فضا، تازه‌ترين كتاب نشر طلايی

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۸۸ ساعت ۱۲:۴۲
 
 
تازه‌ترين و چهارمين كتاب از گروه فرهنگ‌نامه‌هاي طلايي، با عنوان فرهنگ‌نامه‌ي نجوم و فضا منتشر شد. مشاهده‌ي كيهان، كاوش فضا، سياره‌ها و قمرها، ستارگان، كهكشان و وراي آن‌ها و اخترشناسي آماتور عناوين فصل‌هاي اصلي كتاب هستند.
فرهنگ‌نامه‌ی نجوم و فضا، تازه‌ترين كتاب نشر طلايی
 
ايبنا نوجوان: تازه‌ترين و چهارمين كتاب از گروه فرهنگ‌نامه‌هاي طلايي، با عنوان فرهنگ‌نامه‌ي نجوم و فضا براي علاقه‌مندان به فضا، آسمان شب و ستاره‌ها منتشر شد. 

در اين كتاب 320 صفحه‌اي، ابتدا تاريخ نجوم و ابزارهاي نجومي مورد بحث و بررسي قرار گرفته است. مشاهده‌ي كيهان، كاوش فضا، سياره‌ها و قمرها، ستارگان، كهكشان و وراي آن‌ها و اخترشناسي آماتور عناوين فصل‌هاي بعدي و اصلي كتاب هستند. در فصل‌هاي انتهايي كتاب، بخش‌هايي با عنوان گاه‌شمار نجوم و فضا، واژه‌نامه، نمايه‌هاي
دست‌اندركاران فرهنگ‌نامه تنها به ترجمه‌ي فرهنگ مزبور بسنده نكرده‌اند. آن‌ها اطلاعاتي از تازه‌ترين كاوش‌ها و يافته‌هاي اخترشناسي، آشنايي با اخترشناسان قديم و جديد ايراني و اطلاعاتي از آسمان ايران را تأليف و توليد كرده‌‌اند
موضوعي و كاوش در اينترنت به كتاب ضميمه شده است.

اين اثر بر مبناي تازه‌ترين نسخه‌ي فرهنگ‌نامه‌ي فضا، (Space Encyclopedia) از انتشارات DK تنظيم شده است. اما دست‌اندركاران فرهنگ‌نامه تنها به ترجمه‌ي فرهنگ مزبور بسنده نكرده‌اند. آن‌ها علاوه بر اين، اطلاعاتي از تازه‌ترين كاوش‌ها و يافته‌هاي اخترشناسي را به كتاب افزوده‌اند و در همان حال، بخش‌هايي را خودشان تأليف و توليد كرده‌اند تا خواننده‌ي فارسي زبان با اخترشناسان قديم و جديد ايراني آشنا شود و اطلاعاتي را از آسمان ايران در اختيار داشته باشد. 

از جمله‌ي بخش‌هاي افزوده به كتاب مي‌توان به بخش نجوم اسلامي ـ ايراني اشاره كرد كه به فصل اول كتاب افزوده شده است.

ويراستاري علمي مجموعه بر دوش «بابك امين‌تفرشي» و ترجمه‌ي بخش اصلي بر عهده‌ي مترجم جوان «شادي حامدي آزاد» بوده است. «پوريا ناظمي» و «آيرين شيوايي» نيز در ترجمه‌ي مطالب تازه‌تر گروه را ياري كرده‌اند. 

چهارمين كتاب نشر طلايي كه همانند كتاب‌هاي پيشين اين ناشر، بر روي كاغذ روغني، جلد سخت و چاپ پنج‌رنگ منتشر شده است، 25000 تومان قيمت دارد. 

لحن و زبان اين مجموعه، بر خلاف مجموعه‌هاي پيشين، كمي سخت‌تر و تخصصي‌تر به‌نظر مي‌رسد و احتمالاً براي نوجوانان علاقه‌مند با تحصيلات سطح متوسطه يا بالاتر قابل استفاده است. 

دانش‌نامه‌ي كليد دانش در سال 1386 و فرهنگ نام‌آوران در 1388 به عنوان كتاب سال جمهوري اسلامي ايران انتخاب شد. سومين كتاب اين ناشر درباره‌ي حيات وحش ايران (مهره‌داران) است كه سال گذشته با كيفيتي ممتاز منتشر شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 64066
 


 
Germany
۱۳۹۶-۱۲-۱۵ ۰۰:۰۷:۲۴
باید این کتاب از کجا خریداری شود (224607)