نشر ایران بر سر «گورهای شاعران»

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۸۶ ساعت ۱۵:۲۷
 
 
«گورهای شاعران» کتابی شامل عکس‌هايي از قبر شاعران و اندیشمندان بزرگ جهان، به همراه یک قطعه شعر و یا جمله‌ای از آنها در ایران منتشر می‌شود. نوته بام در سفر به نقاط مختلف جهان عکس‌های این کتاب را تهیه کرده است.
عکسی از قبر فرانتس کافکا
 
عکسی از قبر فرانتس کافکا
 به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، «گورهای شاعران» کتابی شامل عکس‌هایی از گور شاعران و اندیشمندان مطرح تاریخ، به همراه قطعه شعری از ایشان،‌ با ترجمه مهشید میرمعزی به بازار نشر ایران عرضه می‌شود.

میرمعزی که هم اکنون ترجمه این کتاب را به پیش می‌برد، در مورد آن به خبرنگار "ایبنا" توضیح داد: «گورهای شاعران» کتابی متفاوت است. بام برای گردآوری عکس‌های این کتاب وقت زیادی صرف کرده و به کشور‌های مختلف جهان سفر کرده است. ضمن اینکه در کنار هر عکس جمله و یا شعری از همان شاعر و یا اندیشمند ذکر شده که با دقتی خاص انتخاب شده‌اند.

این مترجم اضافه کرد: مولف این کتاب شیوه جالبی را برای آشنا کردن مخاطب با چهره‌های نامدار ادبیات و شعر و اندیشه انتخاب کرده است. ضمن اینکه دیدن عکسی از قبر آنها جالب توجه است. تمام آنها مرده‌اند. با تمام سرشناسیشان، در گور خفته‌اند.

میرمعزی، ادامه داد‌ : این کتاب بسیار قطور است، مولف سالها برای تهیه آن تلاش کرده و از گور اندیشمندان و شاعران عکس تهیه کرده است.عکس قبر از بسیاری از چهره‌هاش شاخص چون بورخس، جویس، گوته، شیلر، سارتر،‌ کافکا و مان در این کتاب جمع آوری شده است.Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 6582