جايزه بهترين نقد ادبي آمريكا اهدا شد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۸۹ ساعت ۱۵:۲۳
 
 
كتاب «ادبيات كودكان: از ازوپ تا هري پاتر» نوشته سز لرر، برنده جايزه معتبر نقد ادبي ترومن كاپوتي شد.\
روي جلد كتاب برنده جايزه نقد ادبي
 
روي جلد كتاب برنده جايزه نقد ادبي

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) به نقل از مديا نيوزواير، جايزه نقد ادبي ترومن كاپوتي در سال 2010 به ياد نيوتن آروين، منتقد و استاد ادبيات، به كتاب «ادبيات كودكان: از ازوپ تا هري پاتر» نوشته «سز لرر» استاد دانشگاه كاليفرنيا در سن ديگو تعلق گرفت. 

جايزه 30 هزار دلاري ترومن كاپوتي به عنوان ارزشمندترين جايزه نقد ادبي آمريكا هر سال از سوي كارگاه نويسندگان دانشگاه آيووا در شيكاگو اهدا مي‌شود.
 
سز لرر روز 6 مه (16 ارديبهشت) پس از ارائه سخنراني «نقد و كلاس درس» در دانشگاه آيووا، جايزه‌اش را در مراسمي رسمي دريافت مي‌كند.
 
هيات داوراني متشكل از منتقدان و استادان برجسته نقد ادبي از چندين كشور جهان، اثر برتر نقد را معرفي مي‌كنند و آثار نقد ادبي منتشر شده در 4 سال اخير مي‌توانند در رقابت جايزه ترومن كاپوتي شركت كنند.  

اثر پژوهشي لرر در سال 2009 نيز موفق به دريافت جايزه حلقه منتقدان ملي كتاب آمريكا شده بود. اين اثر دانشگاهي در واقع "زندگينامه خردورزانه" لرر از عشق او در دوران كودكي و بزرگسالي به خواندن كتاب است. او مي‌گويد: «من از ديدگاه شخصي‌ام و در حالي كه مي‌ديدم پسرم چگونه در خلال خواندن رشد مي‌كند، به موضوعات كتاب فكر كرده‌ام».
 
كتاب «ادبيات كودكان: از ازوپ تا هري پاتر» در 396 صفحه و به قيمت 30 دلار از سوي نشر دانشگاه شيكاگو در سال 2008 به بازار آمده بود.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 67303