اهل قلم و ادبیات انقلاب/ 1

اگر حقایق انقلاب را ننویسیم، به دروغ عليه آن خواهند نوشت

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۸۶ ساعت ۱۳:۴۶
 
 
اميرحسين فردي گفت: اگر فرزندان اصيل اين سرزمين حقایق انقلاب اسلامی را ننويسند ديگران به دروغ عليه انقلاب خواهند نوشت.طی دو هفته گذشته دو کتاب در خارج از کشور رونمایی شد که هر دو علیه انقلاب است. اين كه چرا مديران و سیاستگذاران فرهنگي در وظايف خود كوتاهي كرده‌اند نكته اي است كه باید بررسی شود.
امير حسين فردي
 
امير حسين فردي
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) اميرحسين فردي در مراسم رونمایی کتاب قطار 57 گفت: انقلاب اسلامي مولودي بود كه همه پيش‌بيني‌های تحلیلگران اجتماعی وقت را برهم زد و درکمال ناباوری دنیا به وقوع پیوست.وقوع انقلاب مرا به یاد ولادت حضرت موسی(ع) می اندازد که قرار نبود زنده بماند، اما دست خدا به گونه ای عمل کرد که در کاخ فرعون بزرگ شد.

وی افزود: ما در زمان انقلاب دو نوع جريان داشتيم: يك جريان سوسياليستي متأثر از غرب و ديگر جريان ادبي متأثر از غرب. فرقش اين دو جريان اين بود كه جريان منتسب به شب و روسيه به شدت آرمانگرا بود.دنبال يك جريان خاص مي‌گشت و به اين هم اعتقاد داشت ولي ادبيات غرب دنبال آرمان خاصي نبود و الآن هم نيست.

نویسنده رمان"اسماعیل" افزود: هر دو جريان يك وجه اشتراك هم داشتند و آن نفي استقلال فرهنگي ملت ما و وابسته كردن فرهنگ و اعتقادات اين سرزمين بودند. با اين حال انقلاب پيروز شد.

فردی اضافه کرد:امروز ديگر با ادبيات سوسياليستي مواجه نيستيم بلكه با ادبيات ليبراليست غربي مواجه‌ايم. بايد قطار 57 را مولود جديدي به شمار آوريم و با نويسنده‌اش با احترام برخورد كنيم.

سردبیر نشریه کیهان بچه ها با اشاره به اين كه از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون داستان انقلاب نداشته ایم، گفت:کارهای انجام شده نظیر رمان "قطار 57 " بسیار خوب و قابل قدردانی است اما آن قدر اندک است که گویی کاری انجام نشده است.

فردی با اشاره به نبود ادبيات انقلاب در آن روزگار و در حال حاضر هشدار داد: بدانیم ،چنانچه فرزندان اصيل اين سرزمين درباره انقلاب اسلامی ننويسند، ديگران  عليه ما خواهند نوشت و می بینیم که دارند می نویسند.طی دو هفته گذشته دو کتاب در خارج از کشور رونمایی شد که هر دو علیه انقلاب است. اين كه چرا مديران و سیاستگذاران فرهنگي در وظايف خود كوتاهي كرده‌اند نكته اي است كه باید بررسی شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 6906