رییس اتحادیه اتومبیل سازان کانادا نامزد اصلی جایزه کتاب تجارت

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۸۹ ساعت ۱۱:۴۶
 
 
خاطرات رییس سابق اتحادیه اتومبیل سازان کانادا که در آن دلایل افزایش جهانی قیمت نفت بررسی شده، یکی از نامزدهای اصلی دریافت جایزه بهترین کتاب تجارت در کاناداست.\
رییس اتحادیه اتومبیل سازان کانادا نامزد اصلی جایزه کتاب تجارت
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از سی.بی.سی نیوز، این جایزه 20 هزار دلاری كه هر سال به یکی از کتاب‌های مرتبط با مسایل تجاری اعطا می‌شود، امسال برنده خود را از ميان 10 کتاب نامزد انتخاب مي‌كند.
 
بوز هارگرو از نويسندگاني است كه به اين فهرست راه يافته است. او رییس سابق اتحادیه اتومبیل‌سازان است كه در سال 2008 بازنشسته شد. نام کتاب او که نامزد دریافت جایزه شده «نگه داشتن در مسیر: پیش بردن چانه‌زنی سخت در شرایط دشوار» است. او که به فاصله کوتاهی بعد از بحران مالی سال 2008 آمریکا بازنشسته شد، در کتاب خود سعی کرده این بحران را از نگاه خود تحلیل کند و عواقب آن برای کانادا را شرح دهد. هارگرو همچنین شرح داده که با وجود این بحران بخش تولید چگونه می‌تواند بار دیگر به بخش پیشتاز جامعه کانادا تبدیل شود.

از دیگر کتاب‌هایی که نامزد دریافت جایزه ملی تجارت کانادا هستند، می‌توان به کتاب «چرا جهان شما کاملا در حال کوچک شدن است: نفت و پایان جهانی شدن» نوشته جف روبین اشاره كرد. «قلب سیاه زغال سنگ: چگونه موتور اقتصادی جدید آسیا قرن بیست و یک را رقم خواهد زد» نوشته جان ممونت و کتاب «نظام‌نامه: دومینیک آلساندرو غول جهانی را خلق و آن را حفظ کرد» نوشته رود مک کوین از ديگر آثار اين مرحله هستند. 

پرینس واتر هاوس کوپرز، گروه مالی بی.ام او و روزنامه گلاب اند میل چاپ کانادا به طور مشترک این جایزه را به نویسندگان کتاب‌هایی که به زبان انگلیسی و فرانسه نوشته شده‌اند، اعطا می‌کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 69717