۱
 

آخرین جمله های گاندی در یک کتاب

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۶ ساعت ۱۱:۰۶
 
 
کتابی شامل نقل قول‌هایی از مهاتما گاندی رهبر آزادی خواه هندوستان که موجب استقلال این کشور از انگلستان شد، در کتابی با ترجمه مهشید میرمعزی به بازار کتاب ایران عرضه می‌شود. کلیدی‌ترین جملات این مبارز و حتی آخرین جمله‌ای که قبل از مرگ به زبان جاری کرده در این کتاب گرد آوری شده است.
مهاتما گاندی
 
مهاتما گاندی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مهشید میرمعزی، مترجم زبان آلمانی، کتابی با نام «نقل قول‌های گاندی» را ترجمه کرده است.

به گفته این مترجم، کلیدی‌ترین و جالب توجه‌ترین گفته‌های گاندی در قالب جملات و یا عبارت‌هایی تاریخی، در این کتاب گرد آوری شده‌اند. همچنین در این کتاب ذکر شده که گاندی هرکدام از این جملات را در چه تاریخ و به چه علتی به زبان جاری کرده است. 

به عنوان مثال آخرین عبارتی که این مبارز هندی در واپسین ثانیه‌های زندگی خود بیان کرده نیز در این کتاب ذکر شده است. گاندی قبل از مرگش این جمله را بیان کرده بود :« آه خدایا»


میرمعزی که این کتاب را از زبان آلمانی ترجمه کرده است، در مورد آن توضیح داد: کتاب «نقل قول‌های گاندی»، علاوه براینکه می‌تواند برای مخاطب عام هم بسیار جذاب و خواندنی باشد، کتابی با ارزش تاریخی است و به تاریخ پژوهان برای شناخت شخصیت مهاتما گاندی کمک می‌کند.


وی همچنین تاکید کرد که ممکن است در طی فرآیند انتشار نام این کتاب تغییر کند. این مترجم در حال حاضر با نشر ثالث برای انتشار این کتاب گفت و گو‌هایی را انجام داده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 7116
 


 
۱۳۸۹-۱۱-۰۳ ۲۳:۲۶:۵۲
ایشا ا... که موفق باشید اگه می شه از بچه هاشون هم بگید (14289)