8 هزار كتاب تخصصي برای علوم ارتباطات و روزنامه‌نگاري

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۶ ساعت ۱۱:۰۲
 
 
بر اساس آخرين فهرست كتاب‌ ارائه شده از سوي كتابخانه تخصصي علوم ارتباطات و روزنامه‌نگاري دفتر مطالعات و توسعه رسانه‌ها، اين كتابخانه بيش از هشت هزار نسخه كتاب در حوزه ارتباطات و روزنامه‌نگاري در خود جاي داده است.
عكس تزييني است
 
عكس تزييني است
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، مريم الاديني مدير اين كتابخانه تخصصي با اعلام اين مطلب گفت: تجهيز اين كتابخانه در راستاي دستيابي به اطلاعات تخصصي و روزآمد به عنوان يكي از عوامل توسعه‌بخشي است.

وي افزود: با اتكا به چنين نگرشي لازم است تمهيداتي انديشيده شود تا دستيابي به منابع جديد و آخرين دستاوردهاي علمي اين حوزه براي عموم پژوهشگران، دانشجويان و علاقه‌مندان به اين رشته فراهم شود.
الاديني با اشاره به خريد جديدترين كتاب‌هاي تخصصي فارسي و لاتين در سه ماهه اول سال جاري گفت: در اين مدت  با خريد 104 عنوان كتاب جديد فارسي، تعداد كتاب‌هاي موجود در اين بخش به بيش از پنج هزار عنوان افزايش يافته است.

ريس كتابخانه اظهار داشت: در مورد كتاب‌هاي لاتين نيز بر اساس آخرين داده‌هاي اطلاعاتي امسال با سفارش و خريد 54 عنوان كتاب جديد ، تعداد كتاب‌هاي موجود در اين بخش به بيش از سه هزار عنوان رسيده كه در حال آماده‌سازي براي ارائه به مراجعين است.

الاديني با اشاره به فهرست‌نويسي كتاب‌هاي جديد گفت: با اتمام فهرست‌نويسي تازه‌هاي كتاب‌هاي فارسي، از هم‌اكنون اطلاعات اين بخش روي وب‌سايت دفتر قابل مشاهده بوده و مراجعان مي‌توانند با مراجعه به كتابخانه و سفارش كتاب مورد نظر آن را از بخش امانت دريافت دارند.

وي در مورد نشريات فارسي و اطلاعات اين بخش اضافه كرد: در حال حاضر اين بخش داراي 176 عنوان نشريه فارسي است كه دسترسي به شماره‌هاي جديد 96 عنوان از آنها امكان‌پذير است.

همچنين بخش نشريات لاتين نيز داراي 32 عنوان نشريه است كه امكان دسترسي به شماره‌هاي جديد آن براي مراجعان فراهم است.

ريس كتابخانه تخصصي ارتباطات همچنين گفت: تعداد طرح‌هاي پژوهشي فارسي نيز با 12 عنوان افزايش در سه ماهه اول سال جاري در كل به 126 عنوان  افزايش پيدا كرده است.

در بخش پايان‌نامه‌هاي تخصصي نيز در حال حاضر اين كتابخانه داراي 744 عنوان پايان‌نامه فارسي و 5 عنوان پايان‌نامه لاتين است.

وي ادامه داد: طبق آمارها، طي سه ماهه اول سال جاري با پذيرش 29 نفر عضو جديد، در مجموع اعضاي ثابت كتابخانه به 474 نفر افزايش پيدا كرده است. به طور ميانگين در بهار امسال 374 نفر براي دريافت اطلاعات و بهره‌مندي از امكانات كتابخانه مراجعه كرده‌اند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 7204