به مناسبت 13 تیر؛ سالروز درگذشت محمد معین

«ارج‌نامه محمد معین» رونمایی می‌شود

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ تير ۱۳۸۹ ساعت ۱۵:۴۱
 
 
محمد غلام‌رضایی، پژوهش‌گر ادبی از رونمایی «ارج‌نامه محمد معین» به مناسبت 13 تیر سال‌روز درگذشت محمد معین خبر داد. این کتاب توسط انتشارات میراث مکتوب منتشر شده است و به زندگی و آثار معین می‌پردازد.\
محمد غلام‌رضایی
 
محمد غلام‌رضایی

غلام‌رضایی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) درباره این کتاب گفت: «ارج‌نامه محمد معین» توسط مركز پژوهشی میراث مكتوب در مجموعه ارج‌نامه‌هایی كه اين مركز درباره بزرگان و مفاخر ملی ایران منتشر می‌‌كند به چاپ رسیده است.

وی ادامه داد: ارج‌نامه به زندگی، آثار و کتاب‌شناسی محمد معین می‌‌پردازد. همچنین در این کتاب آثار او به شیوه تحقیقی و توصیفی بررسی شده‌اند.

غلام‌رضایی در توضیح بیشتر بخش‌های این کتاب اظهار داشت: در این ارج‌نامه آثار معين توسط منابع موجود تحلیل شده‌اند. همچنین 13 مقاله از استادان و پژوهش‌گرانی که درباره آثار معین نوشته‌اند در این کتاب گنجانده شده است.

نصرالله امامی، کاظم انوری، علی‌اشرف صادقی، مجد‌الدین کیوانی، میرجلال‌الدین کزازی، ابوالقاسم اسماعیل‌پور، مجتبی منشی‌زاده و محمود عابدی از جمله افرادی هستند که مقاله‌های آن‌ها در این «ارج‌نامه» منتشر شده است.

«ارج‌نامه محمد معین»(زندگی، آثار، جستارهای متن‌پژوهی) در 680 صفحه توسط محمد غلام‌رضایی گردآوری و تدوین شده و توسط انتشارات مرکز پژوهشی میراث مکتوب به چاپ رسیده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 73978