چهارمین مجموعه شعر تیمورلو منتشر شد

22 مرداد 1389 ساعت 10:45

چهارمین مجموعه شعر صمد تیمورلو با عنوان «قله‌ات آن‌جا نیست» دربرگیرنده 40 قطعه شعر سپید درباره موضوع طبیعت به تازگی توسط انتشارات آوای‌کلار منتشر و راهی بازار نشر شده است./


تیمورلو در گفت‌و‌گو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) درباره مجموعه شعر جدیدش توضیح داد: در این مجموعه بیشتر سراغ پدیده‌ها و واقعیت‌های بیرونی رفته‌ام. طبیعت موضوع کلی است که در این مجموعه دستمایه سرودن شعرهای من قرار گرفته است.

وی افزود: در شعرهای این مجموعه سعی کرده‌ام به موضوع طبیعت به صورت موضوعی کلی که دیگر مضامین و موضوعات را دربرمی‌گیرد بپردازم.

این شاعر به سومین مجموعه شعرش با عنوان «به نام کسی که در تاریکی‌ست» اشاره و تصریح کرد: در شعرهای این مجموعه که بیشتر درباره مضامین عاطفی و شخصی سروده شده‌اند، برخلاف آخرین دفتر شعرم، سراغ فضاها و پدیده‌های ذهنی رفته‌ام.

وی در ادامه از آماده‌سازی پنجمین مجموعه شعرش خبر داد و گفت: این مجموعه دربرگیرنده حدود 40 قطعه شعر نو ست و تا پایان امسال آماده انتشار می‌شود. در این دفتر روابط و شخصیت‌های انسانی دست‌مایه‌ای برای سرودن شعرهای من بوده‌اند.

«بیرون تعریف نشده است» نخستین مجموعه شعر تیمورلو درباره موضوعات اجتماعی است که در سال 1381 توسط نشرمدیا راهی بازار نشر شد. دومین مجموعه شعر او یک شعر بلند در 54 صفحه و با موضوع جنگ بود که با عنوان «از كلاغ سیاه به كلاغ سفید» در سال 1382 منتشر شد. انتشارات آوای‌کلار سومین دفتر شعر تیمورلو را با عنوان «به نام کسی که در تاریک‌ست» در سال 1386 راهی بازار نشر کرد.


کد مطلب: 77742

آدرس مطلب: http://www.ibna.ir/fa/doc/naghli/77742/چهارمین-مجموعه-شعر-تیمورلو-منتشر

ایبنا
  http://www.ibna.ir