همزمان با روز بزرگداشت حافظ در موزه ملك

جام جم در غزليات حافظ بررسي مي‌شود

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۱۶:۲۰
 
 
همزمان با روز بزرگداشت حافظ، «جام جم در غزليات حافظ» و «جست‌وجوي تصاوير پويا و ايستا در اشعار حافظ» با حضور اساتيد دانشگاه در كتابخانه و موزه ملي ملك بررسي مي‌شود._
جام جم در غزليات حافظ بررسي مي‌شود
 
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، همزمان با روز بزرگداشت حافظ، موسسه ملك با همكاري موسسه انتشاراتي اكتا برنامه ويژه‌اي را به همراه نمايشگاه منتخبي از نسخه‌هاي خطي ديوان حافظ از مجموعه كتابخانه ملي ملك برپا مي‌كند.

مراسم «روي ماه» به مناسبت بزرگداشت حافظ، غزل‌سراي بزرگ ايران برگزار مي‌شود كه در اين مراسم از ناشران قديمي و فعال در انتشار كتاب‌هاي مرتبط با حافظ و تقدير از هنرمندان خوشنويس، نگارگر و تذهيب‌كار كه در انتشار آثار هنري مرتبط با اشعار حافظ فعال بوده‌اند، قدرداني مي‌شود.

دو سخنراني با موضوع «جام جم در غزليات حافظ» توسط دكتر مرتضي هنري، استاد دانشگاه نيوكاسل استراليا و «جست‌وجوي تصاوير پويا و ايستا در اشعار حافظ» توسط دكتر سيد محسن هاشمي، از اعضاي هيات علمي دانشگاه هنر برگزار مي‌شود.

نمايشگاه نسخه‌هاي خطي حافظ نيز در موزه ملك برپاست كه علاوه بر تصاوير نسخه‌هاي خطي، نسخه‌هاي قديمي چاپ سنگي ديوان حافظ نيز به نمايش در خواهد آمد. از قديمي‌ترين نسخه‌هايي كه مي‌توان به آن اشاره كرد نسخه خطي ديوان حافظ در تاريخ 894 هجري قمري كه توسط محمدبن علاالدين رزه‌اي باخزري كتابت شده و نسخه چاپي ديوان حافظ منتشر شده در تهران به سال 1265 هجري قمري كه توسط نصرالله تفرشي كتابت شده است.

علاقه‌مندان براي بازديد از نمايشگاه ديوان حافظ مي‌توانند از 20 مهرماه تا 27 مهرماه از ساعت 9 تا 16 به نشاني مؤسسه كتابخانه و موزه ملي ملك واقع در خيابان امام خميني(ره) سر در باغ ملي مراجعه كنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 83896