«بين رم و مكه» در دنياي عرب پرفروش شد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۸۹ ساعت ۱۳:۵۴
 
 
اثر اخير ترجمه شده «بين رم و مكه: پاپ‌ها و اسلام» اثر هاينس-يواخيم فيشر آلماني در بين آثار پرفروش بازار كتاب كشورهاي عربي قرار گرفت./
روي جلد كتاب «بين رم و مكه»
 
روي جلد كتاب «بين رم و مكه»

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) به نقل از پايگاه اطلاع رساني نشنال، روابط بين واتيكان و مسلمانان موضوع اثر تازه‌ و منحصر به فردي است كه از سوي موسسه مشهور كلمه در ابوظبي به عربي ترجمه و منتشر شده است.

دكتر علي بن تميم از مؤسسه كلمه مي‌گويد: «در بين آثار عربي تاكنون چنين اثري وجود نداشته است كه روابط واتيكان و مسلمانان را عميقا مورد تحليل قرار داده باشد».

«هاينس فيشر» نويسنده و محقق برجسته‌اي است كه طي 20 سال اخير در همه سفرها و ديدارهاي پاپ‌هاي واتيكان با چهره‌هاي مذهبي دنياي اسلام حضور داشته است. او همراه پاپ ژان پل دوم در سفر به كشورهاي مسلمان حضور يافته و اكنون نيز پاپ بنديكت شانزدهم را در سفرهايش همراهي مي‌كند.

در اين اثر دكتر فيشر به مقايسه اتحاد بين چهره‌هاي مذهبي مسلمانان و پاپ‌هاي واتيكان مي‌پردازد. همچنين تاريخ جنگ‌هاي صليبي و محاصره وين به دست مسلمانان عثماني در اين اثر مرور شده است. بخشي از كتاب نيز درباره پاپ‌هاي معاصر از جمله پاپ بنديكت شانزدهم و نظرات آنها درباره اسلام است كه از خلال سخنراني‌ها، سفرها و روابط آنها با خاورميانه جمع‌آوري شده است.

نامه‌اي به امضاي 38 چهره مسلمان از مفتيان و استادان دانشگاه‌هاي عربي درباره اهميت دوستي و صلح به تاريخ سال 2006 خطاب به پاپ بنديكت شانزدهم در اين كتاب به چشم مي‌خورد.

دكتر سميع ابو يحيي و فؤاد اسماعيل ترجمه اثر را از زبان آلماني به عربي انجام داده‌اند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 89698