نامزدهای جایزه کتاب شنیداری سال 2011 آلمان

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۳۱
 
 
انجمن جایزه کتاب شنیداری آلمان اسامی نامزدهای سال 2011 این جایزه را اعلام کرد.در بخش بهترین داستان کتاب های«خانه ارواح»،«نوسان تنفسی» و «هانس هندو» به عنوان نامزد برگزیده شده اند.\
نامزدهای جایزه کتاب شنیداری سال 2011 آلمان
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از سایت رسمی این جایزه، «بورگهارت کلاوسنر» ، «کیریستین بروکنر» ، «پتر ماتیک» سه بازیگر آلمانی نامزدهای جایزه کتاب شنیداری سال 2011 هستند که در بخش «بهترین کتابخوان مرد» با یکدیگر به رقابت خواهد پرداخت.در بخش «بهترین کتابخوان زن» «صوفی رویس» ، «لائورا میره» و «باربارا نوسه» به فینال این رقابت راه یافته اند. 

در بخش بهترین داستان نیز کتاب های شنیداری «خانه ارواح» اثر «ایزابل آلنده»، «نوسان تنفسی» نوشته «هرتا مولر» و «هانس هندو» به قلم «میشائیل استاوفر» و «هانس کوخ» به عنوان نامزد برگزیده شده اند.

جایزه کتاب شنیداری آلمان در تاریخ 16 مارس (25 اسفند) در شهر کلن اهدا می شود و ارزش جایزه نقدی این جایزه در هفت بخش بالغ بر 3333 یورو است. 

مراسم اهدای این جایزه مصادف با آغاز کار جشنواره ادبیات «لیت کولوگنی» برگزار خواهد شد. نهادهای مسئول انجمن کتاب شنیداری آلمان شامل اتحادیه ناشران و کتابفروشان آلمان، نشریه فوکوس، رادیو آلمان غربی کلن و رادیو آلمان شمالی هستند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 92564