سکولارها چه می‌گویند؟

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۷:۰۱
 
 
انتشارات کانون اندیشه جوان چاپ دوم کتاب «سکولارها چه می‌گویند؟» نوشته محمد قطب را با ترجمه جواد محدثی منتشر کرد. اين كتاب با تاكيد بر ارزش‌هاي حقيقي دين، برخي از باورهاي اصلي سكولارها را به چالش مي‌كشد._
تصوير كتاب
 
تصوير كتاب
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) به نقل از روابط عمومی کانون اندیشه جوان، این نوشتار از مجموعه کتاب‌های «اندیشه» کانون به شمار مي‌آيد و در پنج فصل و یک مقدمه خلاصه شده است. 

سکولاریزم که بر نظریه جدایی دین از سیاست اصرار دارد، تاکید می‌کند نباید دین را با دیگر وجوه زندگی درهم آمیخت، محصول دوران بیزاری اروپاییان بعد از جنگ‌هایشان با مسلمانان است. زمانی که تلاش داشتند خود را از زیر سلطه کلیسا رها کنند و جنگ با مسلمانان آنها را به سوی این دین جذب کرد و نویسندگان اروپایی را وادار ساخت تا چهره‌ای غیرواقعی و زشت از مسلمانان در آثار خود ارايه دهند تا نسبت به این گرایش ناگهانی مصونیت ایجاد کرده باشند. 

بنابراین، سکولاریزم در جامه کمونیسم پا به عرصه وجود نهاد و پس از شکست در این وادی خود را در لباس دموکراسی، آزادی بیان و اندیشه پنهان ساخت. هدف این اندیشه وارداتی را نیز دین زدایی و منزوی ساختن دین از دیگر وجوه جامعه برشمرده‌اند که در این دفتر بحث و بررسی مي‌شود. 

در معرفی این کتاب در پشت جلد آن آمده است: «ارزش‌های حقیقی چیزی مانند ژلاتین نیست که طبق خواسته‌ها شکل یابد؛ سنت‌های الهی وابسته به خواسته‌ها و هوس‌ها نیست. این ارزش‌ها که در میزان خدا اعتبار دارد و سنن الهی بر اساس آن‌ها جاری می‌گردد عبارتست از ایمان به خدا، ایمان به دین حق و عمل حقیقی طبق روش الهی، و سکولارها مدت‌هاست که همه اینها را از یاد برده‌اند ...» 

چاپ دوم «سکولارها چه می‌گویند» را كانون انديشه جوان در 191 صفحه، شمارگان 2500 نسخه و بهاي 25000 ريال به بازار کتاب روانه كرد. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 93055