«دختران بخوانند» تا از آسيب‌هايي روابط عاطفي دور بمانند

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۲۳
 
 
نويسنده كتاب «دختران بخوانند» با توجه به آسيب‌پذيري روابط عاطفي افراد در دوران معاصر و با تكيه بر پژوهش هاي خود، نكاتي را به منظور پيش‌گيري از اين آسيب‌ها به ويژه براي دختران به رشته تحرير درآورده است.\
تصوير كتاب
 
تصوير كتاب
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، كتاب «دختران بخوانند» جلد نخست از مجموعه هفت جلدي «آن چه بايد همه بدانند» است. 

روي سخن اين كتاب همان‌گونه كه از عنوانش برمي‌آيد، با دختران است. قدير عيدي‌زاده، نويسنده كتاب، با تكيه بر تحقيقات و پژوهش هايش، گمان برده نكاتي را يافته كه در ميان گذاشتن آنها با دختران ضروري است.

نويسنده كتاب بيش از هر چيز بر ازدواج تاكيد دارد و آنچه با دختران در ميان مي‌گذارد نيز مرتبط با همين امر است. وي بر انتخاب همسر تاكيد ويژه دارد و نكات و داستان‌هاي واقعي را روايت مي‌كند تا از طريق آنها مخاطبانش را به اهميت اين موضوع واقف سازد.

عيدي‌زاده در شيوه نگارش اين كتاب، اصل را بر جذب مخاطب قرار داده، به همين دليل موضوعات مورد نظرش را با ذكر داستان‌هاي واقعي همراه كرده است. وي درباره اين داستان‌ها قضاوت مي‌كند و مي‌كوشد با به بحث كشيدن موضوعات آنها، در ذهن مخاطب پرسش‌هايي را ايجاد كند و او را به تفكر وادارد.

آن گونه كه از مقدمه اين كتاب برمي‌آيد، نويسنده به دليل بروز پيچيدگي در روابط انسان‌هاي معاصر و سردرگمي‌هايي كه به ويژه جوانان با آن روبه‌رويند به فكر نگارش اين كتاب افتاد. وي معتقد است بسياري از ازدواج‌ها در دوران معاصر با شكست مواجه‌اند كه تنها برخي از اين شكست‌ها به طلاق مي‌انجامند و بقيه نيز پنهان مي‌مانند.

بايد گفت اين كتاب يكي ديگر از آثاري است كه مي‌كوشد تا جايي كه در توان دارد، روابط عاطفي انسان‌ها را از آسيب‌ها مصون دارد.

چاپ نخست كتاب «دختران بخوانند» در شمارگان 5000 نسخه، 270 صفحه و بهاي 72000 ريال از سوي انتشارات پرسمان منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 93254