جوایز کتاب کودک آمریکا برندگان خود را شناختند

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۶:۰۳
 
 
امروز صبح جوایز کتاب کودک آمریکا در بخش های مختلف از سوی «انجمن کتابخانه آمریکا» در سن دیگو به برندگان امسال اهدا شدند./
روی جلد «ماه بر فراز مانیفست»
 
روی جلد «ماه بر فراز مانیفست»
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پابلیشرز ویکلی، جایزه معتبر مدال نیوبری 2011 برای کتاب «ماه برفراز مانیفست» به کلر وندپول اهدا شد. این در حالی است که ارین ای.استید نیز به عنوان تصویرگر برتر، مدال رندولف کالدکات را برای کتاب «یک روز بد برای آرنوس مک گی» دریافت کرد. نویسنده این اثر «فیلیپ سی.استید» بود. «و پائولو باکی گالوپی» هم جایزه مایکل ال.پرنس را برای «درنده کشتی» به خانه برد. 

چهار کتابی که در بخش نیوبری از آنها تقدیر شد عبارتند از «امپراتوی تاریک و دیگر اشعار شب» اثر جویس سیدمن، «قلب سامورایی» اثر مارگی پروس، «یک تابستان دیوانه» اثر ریتا ویلیامز گارسیتا و «لاک پشت در بهشت» اثر جنیفر ال.هولم.
در بخش کالدکات نیز از دو کتاب تقدیر شد که شامل «دیو پاتر: هنرمند، شاعر، برده» به تصویرپردازی برایان کولیر و نوشته لابان کاریک هیل و «جوجه مداخله جو» به تصویرپردازی و نوشته دیوید عذرا استاین بودند. 

چهار کتاب بخش پرنس هم شامل «دزدیده شده» اثر لوسی کریستفور، «لطفا نادیده بگیر ورا دیتس» اثر ای.اس.کینگ، «رولور» اثر مارکوس سدویک و «هیچ چی» اثر جین تلر بودند. 

جایزه لورا اینگالس وایلدر هم به تامی دی پائولا تصویرپرداز و نویسنده تعلق گرفت. 

جایزه رابرت اف.سیبرت برای مهم ترین کتاب اطلاعات هم به «نجات کاکاپو: نجات عجیب ترین طوطی جهان» اثر سی مونتگومری تعلق گرفت. 

جایزه تئودور سو گیزل برای کتاب های دوره آغازین خواندن به «بینگ و گولی» اثر کیت دیکامیلو و آلیسون مک گی به تصویرپردازی تونی فوسیل رسید. 

جایزه دستاورد یک عمر فعالیت هم که به نام کورتا اسکات کینگ و ویرجینیا همیلتون اهدا می شود به هنریتا میس اسمیت پروفسور دانشگاه فلوریدای جنوبی رسید. 

این در حالی است که ریتا ویلیمز گارسیا برنده جایزه نویسندگی کورتا اسکات کینگ برای نوشتن کتاب «یک تابستان دیوانه» شد و برایان کولیر نیز همین جایزه را در بخش تصویرپردازی برای کتاب «دیو پاتر» دریافت کرد. 

سه برنده جایزه کینگ نیز شامل «مستند» اثروالتر دین میرز، «نهمین بخش» اثر جول پارکر و «جالب توجه : آخرین روزهای یک خپله» بود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 93377