انتشارات «سخن‌گستر» مشهد در دست انتشار دارد

داستان‌های شيرين شاهنامه، داستان‌های شيرين مثنوی

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۶:۱۱
 
 
انتشارات «سخن گستر» مشهد به‌زودي يك مجموعه‌ي سه جلدي برگرفته از شاهنامه‌ي فردوسي، داستان‌هايي از مثنوي معنوي و چند اثر ادبي ديگر را براي كودكان و نوجوانان منتشر خواهد كرد.
داستان‌های شيرين شاهنامه، داستان‌های شيرين مثنوی
 
ايبنا نوجوان: مدير انتشارات «سخن‌گستر» مشهد درباره‌ي آثار جديد اين نشر در حوزه‌ي ادبيات كودك و نوجوانان گفت: «به‌تازگي بازنگري و چاپ مجموعه‌ي 6 جلدي شاهنامه را به پايان رسانده‌ايم. اين مجموعه را «سعيده موسوي‌زاده» بازنويسي كرده است. كودكي رستم، زال و سيمرغ، رستم و اسفنديار، ضحاك و كاوه‌ي آهنگر، كيكاووس و ديو سپيد و هفت‌خوان رستم عنوان كتاب‌هاي اين مجموعه‌ را تشكيل مي‌دهند.» 

«داستان‌هاي شيرين شاهنامه» و «داستان‌هاي مثنوي» آثار ديگري است كه انتشارات «سخن‌گستر» بازنگري و چاپ آن را آغاز كرده است. 

«منوچهر ايماني» درباره‌ي يكي ديگر از كتاب‌هاي مناسب نوجوانان گفت: «كتاب «شاهنامه به زبان پارسي» بازنويسي ديگري از شاهنامه‌ي فردوسي به كوشش «محسن حسيني» تهيه شده است. «حسيني» در اين اثر، تنها از واژه‌هاي كاملاً پارسي استفاده كرده است.» 

مدير نشر «سخن‌گستر» در بخش پاياني اين گفت‌وگو افزود: «چهار جلد از مجموعه‌ي «قصه‌هاي مادربزرگ» سروده‌ي «هادي منوري» آثار ديگري است كه هم اكنون مراحل چاپ را پشت سر مي‌‌گذرانند.» 

انتشارات «سخن‌گستر» سال 1376 در شهر مشهد مقدس تاسيس شد و از آن زمان تا كنون بيش از هزار كتاب در حوزه‌ي ادبيات ايراني براي كودكان، نوجوانان و بزرگ‌سالان منتشر كرده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 93819