شماری از نویسندگان برجسته آمریکا نشان افتخار گرفتند

 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۱۱:۴۴
 
 
شماری از نویسندگان و چهره های برجسته هنری و اجتماعی آمریکا، بالاترین نشان افتخار آمریکا را از اوباما رییس جمهور این کشور دریافت کردند.
هارپر لی
 
هارپر لی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، جویس کرول اوتس، فیلیپ راث و هارپر لی نویسندگان معاصر آمریکایی هستند که در شمار این 20 چهره برجسته جای داشتند. 

این نشان که هر سال توسط رییس جمهور آمریکا اهدا می شود، امسال شامل حال هنرمندانی چون ون کلیبرن پیانیست، کوینسی جونز موسیقیدان، و برنارد بایلین تاریخ نگار نیز شد. مریل استریپ بازیگر سرشناس سینما از دیگر هنرمندانی بود که دراین فهرست جای داشت اما در مراسم حاضر نشد. 

جویس کرول اوتس 72 ساله با نوشتن 50 رمان و مجموعه داستان، یکی از چهره های شاخص ادبی آمریکاست. فیلیپ راث دیگر نویسنده برجسته آمریکا 78 ساله و نویسنده شماری از مهم ترین رمان های آمریکایی است. او که به انعکاس زندگی آمریکایی های قرن بیستم شهرت دارد همراه خانم اوتس هر سال در فهرست دریافت جایزه ادبی نوبل جای دارند. این دو برای یک عمر دستاورد ادبی و ممارست در کارشان این نشان را دریافت کردند. 

هارپرلی بانوی نویسنده آمریکایی نیز که با نوشتن تنها کتابش «کشتن مرغ مقلد» دقیقا در نیم قرن پیش جایگاه خاصی در ادبیات این کشور به خود اختصاص داده ، به خاطر پرداختن به حقوق سیاهپوستان آمریکا در این اثر، جایگاهی جاودانه یافته است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 98454