یادداشت رئیس اتحادیه لیتوگرافان به مناسبت درگذشت سید علی مدنی

تلفیق درایت و تجربه در کارنامه بزرگ مرد لیتوگرافی کشور

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۷
 
 
احمد ابوالحسني طی یادداشتی،‌ سیدعلی مدنی را یکی از پیشکسوتان صنعت چاپ و لیتوگرافی و صاحب درایت بسیار در رشته گراورسازی (کلیشه‌سازی) خواند و درگذشت او را تسلیت گفت.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) متن یادداشت احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه لیتوگرافان به شرح زیر است:

کل من علیها فان و یبقی وجه ربک
 ذوالجلال و الاکرام
سابقه فعالیت‌های همکار پیشکسوت صنعت چاپ زنده‌یاد سید علی مدنی حاکی از اعتماد عمیق اعضای صنف به این مرد بزرگ و وارسته است زیرا در مدت ۲۸ سال سکانداری و ریاست اتحادیه سازندگان کلیشه و لیتوگراف و مهر و پلاک مشعر تایید جهد و مدیریتش شد. معتقدم که هیچ اطمینانی بدون برهان قاطع نضج نمی‌گیرد و کوشش ایشان به قبل از انقلاب و با چاپ گراوری پوستر حضرت امام باز می‌گردد و در ادامه نقش پررنگش در احیای اصناف و همکاری نزدیک با شهید امینی و همینطور حضور در مجامع مهم سیاسی بخصوص حزب جمهوری اسلامی و معاضدت با بزرگان انقلاب مانند شهید بهشتی و جناب آقای ناطق نوری است.

او مرد بزرگی بود که شناسه خود را با خداخواهی و وطن‌دوستیش را با تقدیم فرزندش اثبات کرد و ان‌شاالله این پدر شهید با فرزند شهیدش و همه شهدای اسلام محشور گردد.

زنده‌یاد سید علی مدنی متولد سال 1312 در شهر دماوند و محله دشت‌مزار و فرزند حجت‌الاسلام و المسلمین سید جواد مدنی بود. او  که از پیشکسوتان صنعت چاپ و لیتوگرافی بود از سنین کودکی و نوجوانی به کار در چاپخانه‌ها مشغول شد و با تجارب ارزشمندی که به دست آورد همچنین تلاش و درایت بسیار در رشته گراورسازی (کلیشه‌سازی) توفیق‌های زیادی کسب کرد به طوری که موسسه گراورسازی تهران گراور را تاسیس کرد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران نیز تلاش‌های بسیار زیادی برای بازسازی و نوسازی صنف لیتوگرافان انجام داد که اثرات آن را هنوز می‌توان در این صنعت مشاهده کرد.

ضایعه درگذشت همکار پیشکسوت صنعت چاپ سید علی مدنی، را از صمیم قلب تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند متعال می‌خواخم روح پاکش را با مولایش علی (ع) محشور کند و به بازماندگان صبر جزیل عنایت فرماید.

روحش شاد و قرین رحمت الهی باد
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 254786