آنچه معتمدنژاد را ماندگار می‌کند

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۸
 
 
غلامرضا آذری، عضو هیئت علمی گروه ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی در یادداشتی به نوع نگاه کاظم معتمدنژاد به جهان و دنیای ارتباطات پرداخته است.
 
خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)- غلامرضا آذری: زنده‌یاد کاظم معتمدنژاد الگوی واقعی و بسیار آکادمیک حوزه علوم ارتباطات و مطالعات روزنامه‌نگاری تلقی می‌شود که نقش بسزایی در آموزش، ترویج و انتشار علم ارتباطات داشته است. ایشان طی سالیان متمادی موفق شده که نسل بسیار زبده، عمیق و برجسته‌ای از دانشجویان، استادان و پژوهشگران ارتباطی را پرورش دهد که امیدوارم همواره نام و یادش گرامی باشد.

معتمدنژاد در سه زمینه می‌تواند نمونه بارز یک استاد ماندگار در حوزه ارتباطات باشد:
الف) کتاب‌ها و مجموعه مقالاتی که در این حوزه تالیف کرده است.
ب) گزارش سفرهای اروپایی و جهانی که به صورت مقاله به چاپ رسیده است.
ج) مجموعه پایان‌نامه‌ها و طرح‌های پژوهشی که از وی به چاپ رسیده است.


هر گاه به هر سه طیف کارها و آثار پدر علم ارتباطات ایران می‌نگریم متوجه نظم ذهنی ایشان و نوع نگاه خاص وی به جهان و دنیای ارتباطات می‌شویم.

به زعم بنده معتمدنژاد، استاد فرهیخته، معلم دلسوز و پژوهشگر بزرگی در حوزه علم ارتباطات بود و با اینکه هیچ‌گاه افتخار شاگردی در محضرشان را نداشتم اما برای شادی روح‌شان و همه خدمت‌های علمی و فرهنگی که برای رشد و گسترش رشته ارتباطات داشت به عنوان ارتباط پژوهی کوچک ارزش بسیاری قائل هستم. امیدوارم که راه و یاد و نامشان همواره پایدار و ماندگار باشد.

کاظم معتمدنژاد چهاردهم آذر ۱۳۹۲ در بیمارستانی در تهران به دلیل بیماری درگذشت.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 255145