۱
 
واکنش سیدعلی صالحی به حوادث دوشنبه در فلسطین؛

صدایِ سُرنایِ ویرانی

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۷
 
 
سیدعلی صالحی، شاعر پیشکسوت در یادداشتی نسبت به جنایات رخ داده در فلسطین واکنش نشان داد و این یادداشت را برای انتشار به ایبنا سپرد.
 
خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،‌ سیدعلی صالحی: در این دوشنبه نکبت، زندگانِ زمین باور آوردند که درازنایِ تاریخ را تنها از درد آفریده‌اند. دیدید گشتارِ سیاره زمین در حولِ دنائت و توحش است. تقسیم عمرِ آدمی در ادوارِ ماضی، تنها به چرخه بی‌چراغِ مرگ ... مانند است: از درکِ پاره سنگ تا چوب دستیِ دفاع، و از تیغ تا باروت و گلوله ... بشرِ بیداد و بیدادِ بشر! تو کجایت اهل بشارت است کهنهْ کارِ کودکْ کُش!

هر وقت و هرکجا که زوجِ ثروت و ستم به هم رسیده‌اند، در نهایت جز تازیانه و تاریکی، هیچ فرزندی نزائیده‌اند: جنگ؛ غارت و قتل‌عام، همه نام‌های مستعار همین مضمون و مرارت است که روز تا روز بر سکوتِ کَرکنندة سرانِ ستمگر، خاصه در خاورمیانه می‌افزاید.

در این ویرانهْ‌سرایِ ستم‌خیز، صاحبانِ ثروت و سیاهی، جز کُشتار بی‌پناهْ ماندگان، دکان دیگری ندارند: اسلحه‌فروشان، بانکداران، ژنرال‌ها، و قَوادانِ سیاسی، سریر خود را در خونِ ما شسته‌اند. سود سرشارِ این جلادان در ویرانیِ مکرر خاورمیانه، خاصه فلسطینِ بی‌دفاع است.

عده‌ای صهیونْ‌نشین که اگر امروز حضرت موسا را تشنه در بلادِ اهل قیام بیابند، بی‌شک او را به بازمانده دواعش خواهند سپرد. این بی‌دینْ مانده‌گانِ مذهبْ‌ْ فروش، خود نمی‌دانند با شلیک هر گلوله، حیثیتِ مؤمنان یهود و پیروانِ حضرت ابراهیم را کشته‌اند، و نه کپرنشینانِ فلسطینی را. آن‌ها دست‌های خون گرفته خود را با اوراق کتابِ مقدس می‌شویند، اما این پلشتی هرگز نه پاک خواهد شد و نه از خاطرِ آوارگانِ زمین خواهد رفت.

زنهار... کُشنده‌گانِ کودکان آیا صدایِ سُرنایِ ویرانی را از فرازِ صهیون نمی‌شنوند؟ نمی‌شنوند! چون با سرانگشتِ خود به جای تورقِ کتابِ مقدس، تنها ماشة مرگ را مهیا می‌دارند. صاحبانِ ستم و ثروت، این هفته، دوشنبه دردآوری را رقم زدند که هیچ وجدانِ آگاهی نمی‌تواند در برابر آن بی‌تفاوت بماند. اما دیدید ساکت ماندند! سرانِ ممالک عربی که مدعی صدورِ فرمان آزادیِ زنان‌اند، خبر ندارند لوازمِ آرایشی زنانِ دربارشان را از خونِ کودکانِ بی‌دایة فلسطینی بار آورده‌اند.

چه دوشنبه دردآوری! زنهار ... اعلام عَزایِ عمومی از سویِ صاحبان قدرت (در هرکجای جهان) دردی را دوا نمی‌کند، جراحتی را درمان نمی‌کند، زیرا اعلام همْ‌دردی، هزینه ندارد! زنهار هزینة این کشتارِ قابلِ باور را همان کُشنده‌گانِ داوودکُشِ سلیمانْ خوار خواهند پرداخت.

آزادگان جهان... خاموش نخواهند نشست. مردم دنیا باید بدانند که سران صهیونْ‌نشین بازمانده همان سلسله‌ای هستند که در غیابِ حضرت ِ موسای مردمْ دوست به آخورگاهِ گوساله سامری بازگشته‌اند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 261207
 


 
رضا قنبري
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷-۰۲-۲۵ ۲۳:۲۰:۱۷
آفرين به اين واكنش به هنگام يك شاعر مردي (225202)