گزارش کتاب‌های پرفروش هفته ایتالیا

کتابخوان‌های ایتالیایی این هفته را با جی.کی.رولینگ سر کردند

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۱۷
 
 
«آوای کوکو» نوشته رابرت گالبرِایت که در واقع نام مستعاری برای جی.کی رولینگ نویسنده مجموعه کتاب‌های «هری پاتر» بود، این هفته یکی از پرخواننده‌ترین کتاب‌های ایتالیا شد./
روی جلد «آوای کوکو» نوشته رولینگ
 
روی جلد «آوای کوکو» نوشته رولینگ

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از لیبری بلاگ، «جاده‌ای به سوی خانه» نوشته فابیو وولو نویسنده سرشناس ایتالیایی همچنان پرخواننده‌ترین کتاب هفته ایتالیا در سومین هفته نوامبر است. 

سیر زندگی دو برادر به نام‌های آندره‌آ و مارکو اساس اصلی داستان را در بر دارد. آندره‌آ زندگی آرامی دارد، در حالی که مارکو در انتخاب شریک زندگی دچار تردید شده‌است.

در رمان تازه فابیو وولو، مسیر داستان به سمتی می‌رود که دو برادر به هم نزدیک‌تر می‌شوند تا از راهنمایی هم برای ساختن یک زندگی بهتر بهره بگیرند. این نخستین کتاب فابیو وولو نیست که در زمره پرفروش‌ها قرار می‌گیرد. این نویسنده چهل و یک ساله و مجری تلویزیون و رادیو با رمان «عمری است منتظرت هستم» به شهرت رسید. 

جایگاه «حاشیه سرگیجه‌آور اشیا» در قیاس با هفته گذشته تغییری نکرد و باز هم کتاب دوم هفته شد. این اثر که نوشته جانریکو کاروفیلیو است، روایتگر داستان نویسنده‌ای است که برای صرف صبحانه در یک کافه نشسته و از موفقیت نخستین کتابش به شوق آمده‌است. او روزنامه‌ای را ورق می‌زند و در همین حال، یکی از خبرها توجهش را جلب می‌کند و او را به یاد خاطره‌هایی از شهر و زادگاهش می‌اندازد و ...  

«گروه ساکو» کتاب سوم جدول، نوشته آندره‌آ کامیلری جنایی‌نویس شماره یک ایتالیایی است که به طور معمول داستان‌هایش را درباره کارآگاه مونتالبانو شخصیت ثابت بسیاری از داستان‌هایش می‌نویسد. او این بار قلمش را حول محور مافیای ایتالیا به چرخش درآورده و داستانی را پی می‌گیرد که در سیسیل رخ می‌دهد. 

«جام زندگی» نوشته گلن کوپر که انتشارات نورد ایتالیا آن را منتشر کرده، داستانی از نوع رمان سیاه یا جنایی است که در انگلستان قرن پانزدهم رخ می‌دهد و در جایگاه چهارم جدول قرار گرفته‌است. 

«در آرزوی همانند دیگران بودن» نوشته فرانچسکو پیکولو کتابی است شگفت‌انگیز با مضمونی سیاسی که بر برخی وقایع جناح چپ ایتالیا تاکید دارد. این رمان جایگاه رمان «اصل عشق» در هفته گذشته را تصاحب کرده و ردیف پنجم جدول را در اختیار گرفته است. 

«دی ایلدِه، فقط یکی است» کتاب ششم جدول، نوشته آندره‌آ ویتالی، کتابی است که در آن نویسنده به سال‌های سرنوشت‌ساز دهه 1970 باز می‌گردد و به رونق و رشد شتابدار اقتصادی پس از آن دوران می‌پردازد.

جایگاه هفتم در اختیار کتاب «آوای کوکو» است. داستان این کتاب که از ژانر ادبیات جنایی است، در لندن رخ می‌دهد. لولا لاندری چهره افسانه‌ای و پرشهرت دنیای مد، از بالکن خانه مجلل خود پرت می‌شود و روی پیاده‌رو خیابان جان می‌دهد. پرونده مرگ لولا نزد پلیس در ردیف پرونده‌های خودکشی قرار می‌گیرد، اما برادرش که این موضوع را باور ندارد، تلاش می‌کند  دلیل اصلی مرگ خواهرش را پیدا کند. 

«نقره زنده» نوشته مارکو مالوالدی نویسنده معروف ایتالیایی رمان هشتم هفته است. مالوالدی این بار از پیامدهای رایانه دزدیده شده‌ای می‌گوید که صاحبش با همه تلاش به دنبال آن می‌گردد. صاحب رایانه نویسنده مشهوری است که رمانش را در فایل کامپیوتر شخصی‌اش نگهداری کرده و پیش از این، رمان را در جای دیگری ثبت نکرده بود. 

«عشق، چالش، سرنوشت» نوشته ایوجِنیو اِسکالفاری تحلیلی است عمیق درباره احساس زندگی، این داستان، سفری است به درون و بیرون از ما، به کشف خود و دیگران و به تجربه هایی که یک فرد در طول زندگی به دست می آورد و تنها شاهد مستقیم تجربه هایش خود اوست. این کتاب در مکان نهم قرار گرفته است.

جایگاه دهم پرفروش‌های این هفته، کتابی از انتشارات «ریتزولی» با عنوان «مرد آفتاب» نوشته جفری دیوِر است.
این رمان از زبان انگلیسی برگردان شده و عنوان انگلیسی آن «فهرست اکتبر» است. در این کتاب قتل یک دانشجوی رشته مد به نام جنی مطرح است و  بررسی پرونده آن بر عهده کارآگاه بیل کورد است. عنوان این رمان از فرضیه قاتل بودن شخصی به نام «مرد آفتاب» گرفته شده‌است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 186047