۱
 

سومین دوره جایزه ادبی تبریز منتخبان خود را شناخت

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۵۷
 
 
سومین دوره جایزه ادبی تبریز در استان آذربایجان شرقی منتخبان خود را شناخت. این جایزه دقایقی پیش با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.
سومین دوره جایزه ادبی تبریز منتخبان خود را شناخت
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)_ عصر امروز سازمان فرهنگی ـ هنری شهرداری تبریز در سالن مفاخر این شهر میزبان جمعی از اهالی قلم و ادب از سراسر ایران بود. این سازمان ضمن معرفی منتخبان این جایزه طی مراسمی از آنان تقدیر کرد.

داستان فارسی: 

مریم سپهری با داستان «صدایی زیر طاقی کوچه جا مانده» از تهران، عادل قلیپور با داستان «گرگ» از اردبیل، سعید جهانیان با داستان «مناطق بادخیز» از تهران، زهره میرعیسی خانی با داستان «کرگدن های روی دیوار» از زنجان، حسین مقدس با داستان «پروانه» از داراب و حسین سلیمی باهر با داستان « 576 مگا پیکسل های چسبیده ته آسفالت» از تبریز به ترتیب به عنوان نفرات نخست تا ششم بخش داستان فارسی این جایزه شناخته شدند.

داستان آذری:

 یاسر ارتشی کجاباد با داستان «ساری» از تبریز، اکبر رضاپور با داستان «قیرمیزی داغ» از تبریز، حسن ثمودی با داستان «اینک لر آدامی باش تاپار» از تبریز، رضا کاظمی با داستان «آق پاپاق قاراپاپاق» از اردبیل و سپیده شراهی با داستان «خوفله تهران» از تهران به عنوان صاحبان پنج اثر برگزیده بخش داستان ترکی جایزه ادبی تبریز معرفی شدند.

شعر کلاسیک فارسی:

 مهدی زارعی با شعر «غزل یک، دو، سه» از دلیجان، رضا نیکوکار با شعر « ایروان طلاکاری» از رشت، مهدی مهدی زاده با شعر «شوق آهوها» از بابل، میثم خالدیان با شعر «دوستت دارم به خانه برگردی» از دزفول و بهنام صدقی با شعر «سکوت مرگ» از تبریز به عنوان پنج منتخب بخش شعر کلاسیک فارسی شناخته شدند.

شعر سپید فارسی:

فرید حسینیان با شعر «بگذار گوشواره ات باشم» از تهران، جواد فانی خیاوی با شعر «ایستگاه» از مشکین شهر، سحر احمدی با شعر «سرگیجه» از تهران، علی غلامی با شعر «انتظار» از تبریز و  حمید امید با شعر «غم هایت» از تهران به عنوان شاعران منتخب بخش شعر سپید فارسی سومین دوره جایزه ادبی تبریز برگزیده شدند.

شعر آذری:

مهران عباسیان با شعر «غزل آداخلیمین کبینی» از تبریز، یونس صفدری با شعر «قار یاغدی» از تبریز، اکبر شفیعی با شعر «غزل 12» از تبریز، حمید عیوضی با شعر « سسلر» از تبریز و عارف ساسانی با شعر "یاشیل قانات" از مراغه شاعران منتخب بخش شعر آذری این دوره معرفی شدند.

بخش تبریز:

اکبر شفیعی با شعر «تبریز - غربت» از تبریز، یونس سیف با شعر «دوستت دارم ای کهن تبریز» از تبریز و علی سلیمانی با شعر «در خاطره عاشیق ها» از همدان به عنوان برگزیدگان بخش ابتکاری تبریز در سومین دوره جایزه ادبی تبریز معرفی شدند.

امسال یک هزار 57 اثر به دبیرخانه سومین دوره جایزه ادبی تبریز ارسال شدند که پس از دسته‌بندی در چهار گروه شعر فارسی و شعر آذری، داستان فارسی و داستان آذری به همت 16 داور قضاوت شدند. چهار تن از این افراد داوری اولیه آثار را بر عهده داشته و 12 تن دیگر داوری نهایی آن‌ها در چهار گروه انجام دادند. بدین ترتیب با معرفی منتخبان جایزه ادبی، پرونده سومین دوره این جایزه دقایقی پیش بسته شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 195586
 


 
اکو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۷:۳۶:۲۰
لایک (219077)