آیت‌الله احمد خاتمی:

کتاب از ابزارهای کانون فرهنگی دینی در شهر مقدس قم محسوب می‌شود/ نمایشگاه حوزه دین شایسته تبلیغ بیشتر است

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۳۷
 
 
آیت‌الله سید احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران در دیدار از چهارمین نمایشگاه بین‌المللی حوزه دین گفت: کتاب یکی از ابزارهای کانون فرهنگی دینی در شهر مقدس قم محسوب می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از قم چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب حوزه دین در شهر مقدس قم از دهم دی شروع شد و تا بیستم بهمن ماه در دو نوبت صبح و بعد از ظهر در مجتمع ناشران در خدمت بازدید کنندگان است.

عرضه کتاب های حوزه دین در 200 غرفه انجام می‌گیرد که عموم مردم نیز می‌توانند از این نمایشگاه دیدن کنند.

غرفه های کتاب های حوزه دین آن هم به صورت تخصصی بیشتر افراد متخصص و حوزوی را به سوی خود می‌خواند و غرفه های عمومی‌تر، عامه مردم را.

غرفه محصولات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی شهید کاظمی با چیدن گونی و بی سیم  فضا را یادآور جنگ و جبهه کرده و با توزیع کتاب های دفاع مقدس و کتاب های تربیتی کودکان سنگر خود را برای جذب کودکان و نوجوان و افراد عام در این نمایشگاه حفظ کرده است.

در این نمایشگاه حضور طلاب خارجی از کشورهای مختلف به چشم می‌خورد زیرا این نمایشگاه در پنج طبقه از مجتمع ناشران در حال برگزاری است که دو طبقه آن مختص به ناشران خارجی است.

31ناشر از لبنان، سه ناشر از عراق، 6 ناشر از سوریه، یک ناشر از مصر و دو ناشر از اردن با 13هزار و 400 عنوان کتاب و 152 ناشر داخلی نیز با 32 هزار و 800 عنوان کتاب در این نمایشگاه حضور دارند.

ضعف تبلیغ و استقبال کم از چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب حوزه دین
 
آیت الله سید احمد خاتمی در صبح روز سوم برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب حوزه دین از این نمایشگاه دیدار کرد و بابیان این‌که قم، کانون فرهنگ دینی کشور است، گفت: کتاب یکی از ابزارهای کانون فرهنگی دینی در شهر مقدس قم محسوب می‌شود.

امام جمعه موقت تهران عنوان کرد: برپایی این نمایشگاه کار بزرگی بوده و  کتاب ها و ناشران خوبی شرکت کرده‌اند اما متاسفم از خلوت بودن فوق العاده این نمایشگاه. رسانه‌ها با اطلاع رسانی خوب باید به این نمایشگاه اهمیت دهند.

وی کم بودن استقبال از این نمایشگاه را ضعف تبلیغی دانست و گفت: استقبال کنونی شایسته نیست، اگر کار تبلیغی شود شاهد استقبال بیشتری از این نمایشگاه خواهیم بود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 214813