آیین گشایش «نخستین فروشگاه تخصصی تولیدات وزارت آموزش و پرورش»

وزیر آموزش و پرورش: با راه‌اندازی فروشگاه تخصصی، دسترسی به تولیدات آموزش و پرورش آسان‌تر می‌شود

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۵۸
 
 
علی اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش در آیین گشایش «نخستین فروشگاه تخصصی تولیدات وزارت آموزش و پرورش» گفت: ما به عنوان مسئول تعلیم و تربیت کشور، این رسالت را برای خودمان احساس کردیم تا با راه‌اندازی فروشگاه تخصصی تولیدات وزارت آموزش و پرورش، دسترسی به تولیدات آموزش و پرورش را آسان‌تر سازیم.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) آیین گشایش «نخستین فروشگاه تخصصی تولیدات وزارت آموزش و پرورش» عصر چهارشنبه (20 اسفندماه) با حضور دکتر علی اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش، حجت‌الاسلام دکتر محی‌الدین بهرام محمدیان، معاون پژوهشی، حمیدرضا کفاش، معاون فرهنگی و پرورشی و محمد ناصری، مدیرکل دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

ارائه بسته‌های آموزشی به دانش‌آموزان و مدارس سراسر کشور
فانی، وزیر آموزش و پرورش پس از افتتاح این فروشگاه در جمع خبرنگاران گفت: در آموزش و پرورش نهادهایی همچون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، انتشارات تربیت، انتشارات مدرسه، انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش وجود دارد که به تولید و انتشار کتاب می‌پردازند. علاوه بر این در خارج از سازمان آموزش و پرورش، انتشارات متعددی در سراسر کشور وجود دارد که به تولید کتاب برای دانش‌آموزان مشغولند.
 
وی افزود: هرساله از طریق جشنواره‌ای که آموزش و پرورش برگزار می‌کند، این کتاب‌ها مورد ارزیابی و بررسی قرار می‌گیرد. این مرکزی که امروز افتتاح شده است با محوریت انتشارات مدرسه به ارائه بسته‌های آموزشی از جمله کتاب و لوح فشرده آموزشی به دانش‌آموزان و مدارس سراسر کشور می‌پردازد.
 
وزیر آموزش و پرورش درباره امکانات این فروشگاه اظهار کرد: نکته بسیار مهمی که امروز در این فروشگاه شاهد آن بودیم، خرید آنلاین و برخط از فروشگاه است. با کمک سامانه این فروشگاه، دانش‌آموزان، اولیا و مدارس می‌توانند به‌صورت آنلاین و برخط از هر جای کشور، کتاب‌های موردنظر خود را انتخاب و خریداری کرده و از طریق پست یا روش‌های دیگر، آن‌را دریافت کند.
 
تأثیر افتتاح این فروشگاه بر توسعه بازار تجهیزات کمک آموزشی
فانی گفت: این‌کار باعث ترویج فرهنگ کتابخوانی کشور و رشد و توسعه مطالعه در میان دانش‌آموزان کشور می‌شود، چراکه با استفاده از این سامانه، با کمترین زحمت می‌توان این فرهنگ را گسترش داد و امیدواریم با اطلاع‌رسانی این مجموعه مردم، دانش‌آموزان، معلمان و مدارس ما بتوانند از این امکان بهره‌مند شوند.
 
وی درباره تأثیر افتتاح فروشگاه تخصصی تولیدات آموزش و پرورش بر توسعه بازار تجهیزات کمک آموزشی ادامه داد: این مرکز و سامانه آنلاین آن، به معرفی و ارائه کتاب‌ها و لوازم کمک آموزشی مفید و هم راستا با اهداف تعلیم و تربیتی می‌پردازد و با این‌کار به مراجعین خود یعنی مردم، دانش‌آموزان و مدارس کمک می‌کند تا بتوانند انتخاب‌های راحت‌تر، مؤثرتر، مفیدتر و درست‌تری داشته باشند.
 
وزیر آموزش و پرورش افزود: بالطبع این‌کار باعث می‌شود تا ما شاهد رشد مراجعان و استفاده از این خروجی‌ها و در ادامه رشد دانش و بالندگی باشیم.
 
انتشارات مدرسه در خدمت آموزش و پرورش است
فانی در ادامه درباره بودجه وزارت آموزش و پرورش در سال 94 و برنامه معیشتی معلمان و جامعه فرهنگی کشور نیز گفت: از روز نخست ورود به وزارت آموزش و پرورش، به دنبال این بودیم که همکاران فرهنگی و دست‌اندرکاران نظام فرهنگی کشور که نقش مؤثری را در تعلیم و تربیت کشور ایفا می‌کنند و در خط مقدم جبهه تعلیم و تربیت هستند، در رفاه بیشتری باشند. در این راستا تلاش‌هایی را شروع کرده‌ایم و در حال دنبال کردن عملی برنامه‌های خود هستیم تا بتوانیم بخشی از تلاش‌های همکاران فرهنگی خود را پاسخگو باشیم.
 
وی ادامه داد: ما به عنوان مسئول تعلیم و تربیت کشور، این رسالت را برای خودمان احساس کردیم تا با راه‌اندازی این مرکز، دسترسی به تولیدات آموزش و پرورش را آسان‌تر سازیم. بحث برگزاری جشنواره‌های کمک آموزشی را چند سالی است که در وزارت آموزش و پرورش دنبال می‌کنیم که در واقع حمایتی از بخش غیردولتی برای تولید و انتشار کتاب‌های آموزشی است و مطمئنا مؤثر خواهد بود.
 
وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: انتشارات مدرسه در خدمت آموزش و پرورش است و به همین دلیل مدیران مدارس از آن استفاده خواهند کرد. علاوه بر این در جلسات و گردهمایی‌های مدیران کل، به معرفی توانمندی‌های این مرکز خواهیم پرداخت تا بتوانند با اطلاعات بیشتری از این مجموعه و خدمات آن استفاده کنند.
 
هرجا که اینترنت باشد، این فروشگاه در آنجا شعبه دارد
فانی در ادامه گفت: ما خیلی به دنبال شعبه‌های فیزیکی نیستیم، چراکه این فروشگاه بخش آنلاین نیز دارد و مخاطبان با این سامانه می‌توانند از سراسر ایران از این فروشگاه خرید کنند. هرجا که اینترنت باشد، این فروشگاه نیز قابل دسترس است و می‌توان گفت این فروشگاه در آنجا شعبه دارد. مدارس نیز با سرانه‌هایی که در اختیارشان قرار می‌گیرد، می‌توانند از این امکانات فروشگاه بهره‌مند شوند.
 
آیین گشایش «نخستین فروشگاه تخصصی تولیدات وزارت آموزش و پرورش» عصر چهارشنبه (20 اسفندماه) برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 220047