علی‌اصغر امیرنیا برنامه‌های «جشن رمضان» را تشریح کرد

ناشران و نویسندگان در نمایشگاه‌های قرآنی استانی تجلیل می‌شوند/ اهدای 65 هزار جلد قرآن کریم به استان‌ها

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۳
 
 
علی‌اصغر امیرنیا ــ مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ــ در نشست خبری «جشن رمضان» گفت: در نمایشگاه‌های قرآنی استان‌ها از ناشران و نویسندگان حوزه قرآن و عترت قدردانی می‌شود. همچنین 65 هزار جلد قرآن کریم به استان‌های کشور اهدا شده است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، نشست خبری «جشن رمضان» با حضور علی‌اصغر امیرنیا ــ مدیر کل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ــ در محل معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

امیرنیا در این نشست به تشریح برنامه‌های «جشن رمضان» در استان‌های کشور پرداخت و گفت: یکی از برنامه‌های قابل اجرا در «جشن رمضان» برگزاری نشست‌های علمی، نقد و بررسی کتاب و تجلیل از نویسندگان و ناشران است. همچنین 65 هزار عنوان قرآن کریم به استان‌های کشور اهدا شده است.

وی با بیان‌ این‌که هدف از طراحی برنامه‌های قرآنی، تدبر در قرآن، توجه به محتوای آن و اشاعه آن در مساجد و اماکن عمومی است، اظهار کرد: برنامه‌های «جشن رمضان» در 9 بخش طراحی شده است.

از نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم تا تئاتر خیابانی
امیرنیا در ادامه تشریح برنامه‌های «جشن رمضان» افزود: نخستین برنامه طراحی‌شده، برپایی نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم است که در آن محصولات قرآنی و ادعیه، صنایع دستی و لوازم جانبی آن به فروش می‌رسد. ناشران و تولیدکنندگان قرآنی نیز به استان‌ها معرفی شده‌اند تا در ایام ماه مبارک رمضان در نمایشگاه‌های استانی شرکت کنند.
 
وی به برگزاری نمایشگاه‌های هنرهای دستی و تجسمی نیز پرداخت و اظهار کرد: نمایشگاه عفاف و حجاب از دیگر برنامه‌هایی است که در نمایشگاه‌های قرآنی استان‌ها برپا می‌شود.

مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت درباره محافل انس با قرآن نیز توضیح داد: آواها و نغمات و بخش‌های نمایش فیلم و اجرای تئاترهای خیابانی و موضوع‌بندی آنها از دیگر بخش‌های «جشن رمضان» است. تجربه نشان داده است که برپایی تئاترهای خیابانی در پنج استان مرزی کشور با موضوع «دفاع مقدس در آیینه قرآن و عترت» مورد استقبال قرار گرفته است. به همین دلیل اجرای تئاترهای خیابانی برنامه دیگری است که در «جشن رمضان» برپا می‌شود.

امیرنیا، شب‌های شعر و خاطره را از دیگر برنامه‌های «جشن رمضان» عنوان کرد و افزود: 49 نمایشگاه قرآن، 555 محفل انس با قرآن و 680 اجرای تواشیح در استان‌ها برپا می‌شود.

وی ادامه داد: 257 نشست علمی و فرهنگی، 770 تئاتر خیابانی در کنار 165 اکران فیلم و 198 شب شعر به همراه تجلیل از 357 فعال قرآنی در دستور کار اجرای «جشن رمضان» قرار دارد.

امیرنیا در ادامه نشست خبری از خریداری و ارسال 65 هزار جلد قرآن کریم و اهدای آن به استان‌های کشور خبر داد و افزود: 95 درصد استان‌ها نسخه‌های قرآن‌ را تحویل گرفته‌اند.

مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان اظهار کرد: برنامه‌های «جشن رمضان» از 25 خرداد ماه سال‌ جاری آغاز شده است و تا پایان ماه مبارک رمضان در استان‌های کشور ادامه خواهد داشت.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 224080