همزمان با بیست و سومین دوره هفته کتاب صورت می‌گیرد

برپایی ​نخستین نمایشگاه تخصصی «کتاب هنر» با همکاری خانه کتاب

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۱
 
 
نخستین نمایشگاه تخصصی «كتاب هنر» همزمان با بیست و سومین دوره هفته کتاب در نگارخانه آیینه صبای فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، همزمان با هفته كتاب و كتابخوانی، نخستین نمایشگاه «كتاب هنر» به همت خانه کتاب و موسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) از ۲۳تا ۳۰ آبان در نگارخانه آیینه صبا برپا است.
 
این نمایشگاه، نخستین دوره نمایشگاه كتاب‏ هنر است که بیش از 20 موسسه انتشاراتی فعال (دولتی و غیردولتی) در حوزه هنر، متشکل از هفت هزار عنوان کتاب‌ از 60 ناشر داخلی و حدود سه هزار عنوان کتاب از 20 ناشر خارجی با تخفیف‌های 15 تا 35 درصد به مخاطبان ارائه می‌شود.
 
ناشرانی چون آبان، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه تهران، حکمت، دانشگاه هنر، میراث، سمت، هرمس، پیکره، بیهق، پرگار، نمایش، ارشاد، خانه هنرمندان، میردشتی، ماهور، سوره مهر، نشر نظر، سروش، گویا، افراز، طاقچه و انتشارات فرهنگستان هنر (موسسه متن و پژوهشكده هنر) از جمله ناشرانی هستند که در این نمایشگاه مشاركت دارند.
 
همچنین برگزاری پنج نشست تخصصی از برنامه‌های جنبی این نمایشگاه است. «جایگاه نشر هنری در اقتصاد هنر ایران» با سخنرانی‌ محمدرضا مریدی، میثم موسایی و بهنام کامرانی، «تاریخ هنر نویسی در ایران» با سخنرانی محمدحسن حامدی، علی اصغر میرزایی مهر و جواد علیمحمدی، «تأمین منابع آموزشی هنر» با سخنرانی سودابه صالحی، مهرداد پورعلم و هادی ربیعی، «بررسی وضعیت نشر کتاب‌های معماری» ‌با سخنرانی حمیدرضا خوئی، محمدرضا رحیم‌زاده و نیلوفر رضوی و «بررسی وضعیت نشر كتاب‌های هنرهای سنتی» با سخنرانی محمدمهدی هراتی، ایرج نعیمایی و مهدی كشاورز افشار، عناوین این پنج نشست و سخنرانان آن هستند. جدول برگزاری این نشست‌ها را اینجا مشاهده کنید.
 
نخستین نمایشگاه تخصصی «كتاب هنر» ایران با همكاری معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خانه كتاب و موسسه فرهنگی هنری صبا (وابسته به فرهنگستان هنر) از 23 آبان و همزمان با مراسم افتتاحیه بیست و سومین دوره هفته کتاب با حضور علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاده اسلامی گشایش می‏‌یابد و  تا 30 آبان همه روزه از ساعت 10 تا 18 در موسسه صبا به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، فرهنگستان هنر، گالری آیینه میزبان عموم علاقه‌مندان خواهد بود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 229702