با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی

یازدهمین نمایشگاه کتاب استان قم در مصلی قدس برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۵
 
 
حجت‌الاسلام عباس دانشی گفت: یازدهمین نمایشگاه کتاب استان قم در محل شبستان مصلی قدس قم با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، برگزار می شود.
 
به گزارش نمایندگی خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، حجت‌الاسلام عباس دانشی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در نشست خبری که در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار شد، با اشاره به برگزاری یازدهمین نمایشگاه کتاب استان قم، گفت: این نمایشگاه در محل شبستان مصلی قدس قم با حضور 249 غرفه در 3 هزار مترمربع برگزار خواهد شد.

وی در ادامه ضمن تشکر از ستاد ائمه جمعه، ستاد نماز جمعه، استانداری و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قم در رابطه با در اختیار قرار دادن مکان مصلا برای برگزاری این نمایشگاه، اظهار کرد: نمایشگاه کتاب قم، سال‌های قبل در اماکنی مانند مجتمع امام خمینی (ره)، نمایشگاه دائمی قم و مجتمع ناشران برگزار می‌شد که فضای محدودی برای برگزاری چنین نمایشگاهی داشتند.

وی با تأکید بر اینکه مصلی قدس بهترین مکان برای برگزاری نمایشگاه کتاب است، ابراز کرد: یازدهمین نمایشگاه کتاب استان قم، یکشنبه (18 بهمن‌ماه) با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، ائمه جمعه قم، استاندار قم و جمعی از مسئولان استان، در شبستان مصلی قدس افتتاح می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم زمان بازدید عموم از این نمایشگاه را از 19 تا 25 بهمن‌ماه، از ساعت 9 تا 12 و 16 تا 21 ذکر کرد و افزود: حدود 600 ناشر برای شرکت در این نمایشگاه ثبت‌نام کرده‌اند که 423 ناشر مورد پذیرش قرار گرفتند.

حجت‌الاسلام دانشی با بیان اینکه در این دوره از نمایشگاه بیش از 100 هزار عنوان کتاب در بخش‌های عمومی، دانشگاهی، دینی، کمک‌آموزشی، کودک و نوجوان و دفاع مقدس، ارائه می‌شود، ادامه داد: در یازدهمین نمایشگاه کتاب قم، بخش ویژه‌ای به‌منظور عرضه کتاب به زبان‌های عربی و لاتین حضور دارد.

وی در ادامه با بیان این مطلب که 750 میلیون تومان بن کتاب به طلاب و دانشجویان برای خرید کتاب عرضه می‌شود، افزود: کتب عرضه‌شده در این نمایشگاه از 30 تا 50 درصد تخفیف برخوردار است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان قم برنامه‌های حاشیه‌ای یازدهمین نمایشگاه کتاب را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: جلسه‌های نقد و بررسی کتاب، رونمایی از کتاب و فعالیت‌هایی در رابطه با بخش کتاب کودک و نوجوان از جمله فعالیت‌های جانبی این نمایشگاه است.

حجت‌الاسلام دانشی در پایان با بیان این مطلب که تقریباً 30 درصد از کتاب‌هایی که عرضه می‌شود، چاپ اول هستند تصریح کرد: یازدهمین نمایشگاه کتاب استان قم، هدیه فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان به مردم قم است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 232947