بازآفرینی شاهنامه برای کودکان منتشر شد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۷
 
 
مجموعه‌های «شاهنامک»، «زوک جادوگر» و «زوزو می‌گه چه کار کنیم» از تازه‌ترین آثار نشر چکه منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) انتشارات چکه به تازگی 19 عنوان کتاب شعر و داستان تالیفی و ترجمه با موضوعات مختلف را برای کودکان و خردسالان منتشر کرده است.
 
مجموعه شش جلدی «شاهنامک»

شش عنوان از این آثار شامل مجموعه شش جلدی «شاهنامک» به قلم آرمان آرین است که به بازآفرینی داستان‌های شاهنامه پرداخته و «آغاز داستان‌های اسطوره‌ی ۱؛ کیومرس شاه»، «پیروزی بر دیوها، اسطوره ۲، هوشنگ شاه»، «سوار بر اهریمن، اسطوره‌ی ۳، تهمورس دیوبند»، «ستمگر می‌آید، اسطوره‌ی ۴، جمشید شاه»، «داستان مارها، اسطوره‌ی ۵، ضحاک ماردوش» و «نخستین انقلاب تاریخ، اسطوره‌ی ۶، آفریدون» عناوین این مجموعه شش جلدی هستند که لیلی درخشانی آنها را تصویرگری کرده است.
 
هرکدام از جلدهای این مجموعه با شمارگان دوهزار نسخه و قیمت 95 هزار ریال عرضه شده است.
 
مجموعه هشت جلدی «زوک جادوگر»

مجموعه هشت جلدی بعدی نشر چکه «زوک جادوگر» نام دارد که از جمله رمان‌های کودک است که به صورت غیرمستقیم تصمیم‌گیری و تشخیص خوب از بد را به کودک آموزش می‌دهد. این مجموعه هشت جلدی نوشته سرژ بلوش و نیکولا هوبش است که نیلوفر اکبری آن را ترجمه کرده. در این مجموعه زوک در حالی‌که می‌تواند کارهای بسیار نادرستی انجام دهد اما تصمیم می‌گیرد رفتار درستی داشته باشد.
 
«جادوگر خطرناک»، «رازهای جادوگری»، «جادوگری در مدرسه»، «جادوگر حرف‌شنو»، «جادوگر و نونوی عجیب و غریب»، «جادوگر خوش قلب»، «قوی‌ترین جادوگر» و «جادوگر و شاهزاده خانوم» عناوین این مجموعه رمان هستند.
 
هرکدام از جلدهای این مجموعه با شمارگان دوهزار نسخه و قیمت 90 هزار ریال عرضه شده است.
 
مجموعه «زوزو می‌گه چه کار کنیم»

پنج عنوان جدید از مجموعه «زوزو می‌گه چه کار کنیم» نیز ازجمله این آثار است که توسط مریم اسلامی سروده شده است. این مجموعه تلاش می‌کند تا با بهره‌گیری از قصه و شعر در قالب ماجراهای شیرین و جذاب، خردسالان را با مشاغل رایج در جامعه و شرح وظایف و مسئولیت‌های هریک با زبان شعر و آهنگین آشنا کند. مهارت‌های زندگی توانایی‌هایی هستند که کودکان با کسب آن‌ها برای روبه‌رو شدن با مسائل زندگی آماده می‌شوند. کسب این مهارت‌ها موجب افزایش توانایی‌های اجتماعی، روانی و بهداشتی آن‌ها می‌شود و کودکان زندگی شادتر و موفق‌تری را سپری خواهند کرد.
 
برخی از عناوین این مجموعه که تا به حال 20 جلد از آن منتشر شده عبارتند از: «یه نقاش هنرمند با تبلوهای لبخند»، «بیا همو بغل کنیم مشکلمونو حل کنیم»، «زوزو پلیس شهره اون با بدی‌ها قهره» و «شهر قشنگ، شهر تمیز رفتگر خوب و عزیز».
 
هرکدام از جلدهای این مجموعه با شمارگان دوهزار نسخه و قیمت 35 هزار ریال عرضه شده است.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 243937