رئیس سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی مطرح کرد

رساله دکترا در جشنواره پایان‌نامه دانشجویی7 درصد رشد داشته است

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۵
 
 
عادل تقوی، رئیس سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی در آیین اختتامیه شانزدهمین دوره جشنواره پایان‌نامه سال دانشجویی با اعلام خبر رشد 7 درصدی رساله دکترا در این دوره از جشنواره گفت: از ابتدای برگزاری این جشنواره در مجموع 7هزار و 750 پایان‌نامه به دبیرخانه ارسال و 3 هزار و 860 دانشجو برگزیده و شایسته‌تقدیر شدند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) آیین اختتامیه شانزدهمین دوره جشنواره پایان‌نامه سال دانشجویی صبح امروز چهارشنبه (4 اسفندما) با حضور دکتر سعید پورعلی، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، دکتر حمیدرضا طیبی، رئیس جهاد دانشگاهی و عادل تقوی، رئیس سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی برگزار شد.
 
تقوی با ارایه گزارش برگزاری این دوره از جشنواره گفت: فراخوان ارسال اثر 16 مردادماه سال جاری منتشر و 422 پایان‌نامه و رساله دکترا دریافت شد. آثار از سوی 50 داور در قالب 15 گروه تخصصی مورد ارزیابی قرار گرفته است.
 
وی افزود: بیشترین فراوانی آثار به گروه علوم انسانی با 77 درصد تعلق دارد. گروه هنر و معماری با 22 درصد به‌عنوان کمترین فراوانی از نظر شاخه تحصیلی شناخته شده‌ است. از نظر موضوعی نیز دانشجویان به موضوعات دینی، مدیریت و روانشناسی و ادبیات توجه داشته‌‌اند.
 
رئیس سازمان انتشاراتی جهاد دانشگاهی ادامه داد: از ابتدای برگزاری این جشنواره یعنی از سال 1374 در مجموع 7هزار و 750 پایان‌نامه به دبیرخانه ارسال شده و 386 دانشجو به عنوان شایسته تقدیر و برگزیده معرفی شده‌اند. 80درصد پایان‌نامه‌ها در این دوره به دانشجویان مقطع ارشد و 19 درصد دانشجویان مقطع دکترا و یک درصد به دانشجویان مقطع کارشناسی اختصاص دارد. با توجه به رشد دانشجو در مقطع دکترا، رشد 7 درصدی در این مقطع قابل پیش‌بینی بود.
 
تقوی اظهار کرد: 86 درصد پایان‌نامه‌های متعلق به دانشجویان دانشگاه‌های دولتی است. مردان با 58 درصد از دانشجویان خانم با 42 درصد مشارکت بیشتری در این دوره از جشنواره داشته‌اند.
 
گزارش تکمیلی این مراسم متعاقبا ارسال خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 245611