مازیار فلاحی قول داد کتاب‌خوان شود

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۰
 
 
مازیار فلاحی، در جشن رونمایی از کتاب ترانه‌هایش گفت: سال‌هاست به دلیل نوع کارم کتاب‌هایی غیر از حوزه موسیقی نخواندم، از امروز قول می‌دهم همراه با مخاطب‌هایم ماهی یک کتاب را مطالعه کنم.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) مازیار فلاحی در این مراسم گفت: سال‌های قبل که ترانه می‌‌نوشتم فکر نمی‌کردم که روزی آنها تبدیل به موسیقی و کتاب شود. همین‌جا لازم می‌‌دانم از مرتضی ثابت‌قدم مدیر انتشارات فرهنگ مردم که کتابم را با کیفیت بالا منتشر کرد تشکر کنم. من قبل از این کتاب ترانه مجموعه‌ای داستانی را سال‌ها قبل چاپ کرده‌ام و سال‌هاست به دلیل نوع کارم نتوانستم کتاب‌هایی غیر از کتاب‌های موسیقی بخواهم اما می‌‌خواهم از امروز قول بدهم که همراه با شما ماهی یک کتاب را مطالعه کنم.
 
وی افزود: بیایید به جای این‌که اطلاعات‌مان را فقط از شبکه اجتماعی و مجازی کسب نکنیم و به جای آن به سراغ کتاب‌های منتشر شده برویم چراکه کتاب برای چاپ از فیلترهای مختلفی عبور می‌‌کند پس می‌‌توانیم به آنها اعتماد کنیم.
 
فلاحی در پایان با اشاره به اینکه من مطالعه همه کتاب‌ها را دوست دارم گفت: من برای چاپ این کتاب هیچ دخالتی در طراحی و اجرای آن نداشته اما امروز می‌‌بینیم که کیفیت آن قدر بالاست که حتی لمس کتاب هم لذت بخش است.
 
به گزارش ستاد امور رسانه‌ای و خبری سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، در ادامه مرتضی ثابت‌قدم مدیر انتشارات فرهنگ مردم گفت: آنچه که در تاریخ بشر تا به امروز ماندگار شده است آثاری است که به صورت مکتوب درآمده است و بر روی سنگ، کاغذ و پوست نوشته شده است.
 
وی ادامه داد: امروز ستاره‌ای در عالم ترانه و موسیقی آثاری که مورد اقبال مردم است را به چاپ رسانده تا نسبت به محتوا و عمق آهنگ‌هایش دقت بیشتری شود. زیرا بسیاری از اموری که به صورت شنیداری وجود دارد تمرکز کمتری نسبت به آنها اعمال می‌‌شود. به همین دلیل این اتفاق که خواننده‌ای مخاطب زیادی دارد و توانسته آثارش را مکتوب کند را به فال نیک می‌‌گیریم.
 
وی افزود: هنگامی که پیشنهاد چاپ کتاب مازیار فلاحی و علی ثابت‌قدم به من داده شد بلافاصله آن را پذیرفتم زیرا علی نه تنها پسر من بلکه شاعر و ترانه سرای قابلی است. من به عنوان پدرش علاقمند به چاپ آثارش هم هستم زیرا معتقدم او در حوزه ترانه سرایی دارای توانمندی بالایی است. علی ثابت‌قدم با خوانندگان زیادی تاکنون کار کرده است اما خوشحالی من وقتی مضاعف شد که او به صورت ویژه با مازیار فلاحی کار کرد زیرا به ارزش‌های فلاحی شناخت دارم و به آینده هنری روشن این زوج امیدوار هستم.
 
وی در پایان گفت استقبال شما مخاطبان از کتاب باعث می‌‌شود که هنرمندان آثار خود را به صورت مکتوب درآورند.
در ادامه محمدجواد آسمان یکی از ترانه سراهای موفق کشورمان گفت: علی ثابت‌قدم از موفقترین شاعران جوان کشور است که از سال 84 تا به امروز وقت هر روز خود را به شعر اختصاص داده و عمده تلاشش هم به ثمر نشسته است.
وی ادامه داد: من مخاطب ترانه‌های مازیار فلاحی هستم. طی چند سال اخیر بسیار شنیده‌ام که اهالی موسیقی روی به سرودن شعر آورده‌اند، اما من نگاه بدبینانه‌ای به این آثار داشته‌ام ولی با خواندن کتاب مازیار فلاحی به صراحت می‌‌گویم ترانه‌های او بسیار جدی و خوب است و از حیث مسائل فنی قابل دفاع هستند.
 
سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «یک کتاب بیشتر بخوانیم» از 13 تا 23 اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار می‌شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 247552