30 عنوان کتاب دفاع مقدس رونمایی شد

تاسیس باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در قلب تهران

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۸
 
 
امیر محمد فهمیده، جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از تاسیس باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در تهران خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) آئین رونمایی از 30 عنوان کتاب دفاع مقدس عصر جمعه (17 اردیبهشت) با حضور امیر سرتیپ دوم ستاد حمیدرضا گرامی، رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس،‌ امیر محمد فهمیده، جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و داوود امیریان از نویسندگان هشت سال دفاع مقدس جمعی از نویسندگان و فرماندهان هشت سال دفاع مقدس و مسئولان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در سالن کتاب‌نامه «شهر آفتاب» برگزار شد. 

گرامی گفت:‌ فرهنگ دفاع مقدس، تجلی ارزش‌های معنوی و والای انسانی است؛ اگر امروز اقتصاد مقاومتی را راه‌حل برون‌رفتن از آسیب‌های اجتماعی عنوان می‌کنند باید تحقق آن‌را به‌واسطه فرهنگ دفاع مقدس دنبال کرد.

وی ادامه داد: زمانی که رهبر انقلاب به خاطرات منتشر شده در کتاب «وقتی مهتاب گم شد» اشاره می‌کنند ما نیز به‌عنوان مخاطب به فکر فرو می‌رویم که در این مکتوبات چه چیزی وجود دارد که چنین تأثیرگذاری قابل توجهی را در خود دارد.

رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس اظهار کرد: نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به‌عنوان یک رویداد مهم فرهنگی در کشور ظرفیت قابل توجهی برای معرفی فرهنگ ایثار و مقاومت به نسل جوان دارد باید این ظرفیت را همواره پاسداشت و در تقویت آن کوشید.

موزه انقلاب و دفاع مقدس در قلب تهران
امیر فهمیده، گفت: دفاع مقدس به تعبیر رهبر انقلاب اسلامی سرچشمه قوت فرهنگی در کشور است. این تعبیر درعین‌حال که بسیار زیباست، قابل اعتنا و عبرت‌آموز  است. این اتفاق رویدادی است که به گفته ایشان هزاران هزار حادثه در دل خود دارد و باید با تدبیر و راهکاری فرهنگی مناسب آن‌ها را استخراج کرد.

وی با اشاره به توافق اخیر شهرداری تهران و ستاد کل نیروهای مسلح افزود: با توافق این دو نهاد و تصویب رهبر معظم انقلاب اسلامی، باغ‌موزه دفاع مقدس در تهران به موزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی تبدیل شد و گستره فعالیت‌های آن‌را توسعه بخشید.

روایت یک نویسنده از هدر رفت بودجه‌های فرهنگی
امیریان اظهار کرد: بزرگ‌ترین لطف به دفاع مقدس را رهبر انقلاب اسلامی با پشتیبانی خود انجام دادند و اگر این حمایت نبود وضعیت این ادبیات امروز به شکل فعلی نبود.

وی افزود: در سال‌های اخیر و به دنبال این حمایت شاهد افزایش تعداد ناشران و ورود نویسندگان جوان به عرصه دفاع مقدس هستیم؛ البته همچنان برخی نهادها هستند که بودجه می‌گیرند و کتابی چاپ می‌کنند که فرماندهان شهید ما یک‌بار دیگر در آن‌ها نیز شهید می‌شوند؛ هنوز هستند ناشرانی که کتاب را برای تألیف دست کسی می‌دهند که الفبای نوشتن را بلد نیست. این دست اتفاقات تنها هدر دادن بودجه است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 247700