«ایران بین دو انقلاب» و «طهران قدیم» پرفروش‌های تاریخ تا دهمین روز نمایشگاه

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۰
 
 
«ایرانیان، دوران باستان تا دوره معاصر»، «ایران بین دو انقلاب» و «طهران قدیم» سه اثر در حوزه تاریخ است که در دهمین روز سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب‌های «ایرانیان، دوران باستان تا دوره معاصر» تالیف دکتر همایون کاتوزیان، «ایران بین دو انقلاب» از یرواند ابراهامیان و «طهران قدیم» اثر جعفر شهری پرفروش‌ترین کتاب‌ها تا دهمین روز سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بودند که با استقبال مخاطبان در حوزه تاریخ مواجه شدند. 

ایرانیان/ همایون کاتوزیان/ حسین شهیدی/ نشر مرکز

کتاب «ایرانیان، دوران باستان تا دوره معاصر» همان‌گونه که از نامش پیداست چکیده‌ای از تاریخ ایران است که در قالب سیزده فصل به علاوه پیشگفتار، یک پیوست با عنوان جامعه ایرانی و یادداشت و نمایه و تصاویر منتشر شده است. کتاب «ایرانیان» به قلم همایون کاتوزیان و ترجمه حسین شهیدی است که از سوی نشر مرکز بارها تجدیدچاپ شده است.

طهران قدیم/ جعفر شهری/ انتشارات معین

«طهران قدیم» به قلم جعفر شهری در دو مجموعه طهران قدیم و تاریخ اجتماعی تهران در قرن سیزدهم، حال و هوای تاریخی تهران را با جزئیاتش بیان می‌کند.

در بخشی از کتاب آمده است: «اگرچه این حالت در میان همه اهالی ساری بود؛ اما در میان طبقات داش‌مشدی و گردن کلفت بی‌سواد و عوام زیادتر جریان داشت؛ چه اینان عقل و تعصبشان در گرو احساساتشان قرار داشت که با اندک اتفاقی زمام شعور از دست نهاده عصبی و متغیر گشته احساساتی می‌شدند و همین دگرگونی آنی بود که ایشان را تا سرحد یک قاتل خطرناک نشان می‌داد.

ایران بین دو انقلاب/یراوند آبراهامیان/ احمد گل‌محمدی/نشر نی

«ایران بین دو انقلاب» اثر یرواند آبراهامیان، استاد ایرانی‌الاصلِ تاریخ در کالج باروکِ دانشگاه شهر نیویورک است. آبوی در این کتاب به تحلیل تأثیرات متقابل سازمان‌های سیاسی و نیروهای اجتماعی ایران از سده‌ی نوزدهم میلادی تا انقلاب اسلامی ۱۳۵۷ می‌پردازد. نیروهای اجتماعی را به «گروه‌های قومی» و «طبقات اجتماعی» تقسیم می‌کند و با توجه به دستاوردهای جامعه‌شناسان تأثیرات نظام‌های سیاسی بر نظام‌های اجتماعی را بررسی می‌کند.

سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران شنبه 23 اردیبهشت ماه با سخنرانی رضا صالحی‌امیری، وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی به پایان می‌رسد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 248207