فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص):

ضعف جریان مطالعه زمینه‌ساز توقف فکری می‌شود

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۱
 
 
امیر فرزاد اسماعیلی در آئین افتتاح کتابخانه تحصصی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) و رونمایی از 35 عنوان کتاب با تاکید بر لزوم توجه به مطالعه گفت: ضعف جریان مطالعه زمینه‌ساز توقف فکری می‌شود، بنابراین باید برای کتابخوانی برنامه‌ریزی کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) همزمان با هشتم شهریور‌ماه «روز پدافند هوایی» آئین رونمایی از تازه‌های نشر دانشگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران و افتتاح کتابخانه تخصصی قرارگاه چهار‌شنبه‌(هشتم شهریور‌ماه) با حضور امیر فرزاد اسماعیلی، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران، حجت‌الاسلام محمد‌باقر روشن‌دل، رئیس اداره عقیدتی سیاسی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) و امیرسرتیپ دوم فرمانده دکتر عباس فرج‌پور، رئیس دانشگاه پدافند‌هوایی خاتم‌الانبیا(ص) در دانشگاه پدافند هوایی خاتم‌‌‌‌‌‌الانبیا(ص) برگزار شد.  
 
امیر اسماعیلی در آئین افتتاح کتابخانه قرار‌گاه بعد از گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید منصور ستاری از بخش‌های مختلف کتابخانه بازدید و ابراز امید‌واری کرد دانشجویان دانشگاه پدافند‌ هوایی خاتم‌الانبیا(ص) از منابع این کتابخانه بهره‌‌مند شوند. وی با انتقاد از سرانه پایین مطالعه بر لزوم شکل‌گیری جریان مباحثه با استفاده از الگوی حوزه‌های علمیه تاکید کرد.   

وی با اشاره به موفقیت‌های ورزشی و قرآنی دانشجویان پدافند هوایی گفت: موفقیت‌ها در ابعاد ورزشی و قرآنی باید در حوزه کتابخوانی تکرار شود. ضعف جریان مطالعه زمینه‌ساز توقف فکری خواهد شد؛ بنابراین باید برای کتابخوانی برنامه‌ریزی کرد.
   
حمایت مالی از انتشار مقالات علمی در زمینه پدافند هوایی
فرج‌پور در ادامه این آئین، ضمن گرامی‌داشت اعیاد قربان و غدیر با اشاره به فعالیت دانشگاه در حوزه نشر اظهار کرد: سال 1392 دانشگاه پدافند هوایی تاسیس و همزمان مقوله انتشار کتاب نیز با برنامه‌ریزی دنبال شد. همزمان با روز پدافند هوایی از 35 عنوان کتاب جدید انتشارات دانشگاه و جوزه عقیدتی و حفاظتی رونمایی می‌شود.
 
وی در تشریح اهداف چاپ کتاب در دانشگاه پدافند هوایی خاتم‌‌الانبیا(ص) با اشراه به اینکه از انتشار مقالات مرتبط با موضوع فرهنگ پدافند هوایی با تخصیص بودجه حمایت می‌کنیم، افزود: تامین نیاز‌های علمی دانشجویان، ارتقاء علمی و بومی‌سازی دانش نظامی پدافند هوایی همچنین نشر و گسترش آن و انتشار کتاب در زمینه موضوعات هویتی پدافند هوایی از اهداف تعیین شده انتشارات دانشگاه است.

12 هزار منبع در کتابخانه قرار پدافند هوایی خاتم‌الانبیا
مرتضی فرج‌خدا، رئیس مرکز مطالعات، تحقیقات و تدوین آئین‌نامه‌های رزمی پدافند هوایی در حاشیه آئین افتتاح کتابخانه تخصصی قرار‌گاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) به خبرنگار‌(ایبنا) گفت: کتابخانه تخصصی قرار‌گاه پدافند هوایی خاتم‌‌الانبیا(ص) با هدف بهره‌بردای متخصصان حوزه پدافند هوایی تاسیس شده است. کتابخانه براساس استاندارد‌های کتابخانه ملی اداره می‌شود.   
 
وی افزود: دانشجویان کار‌شناسی‌ارشد که درباره مباحثی از‌ جمله طراحی و ساخت به پژوهش مشغول هستند می‌توانند از 12 هزار منبع منحصربه‌فرد کتابخانه تخصصی قرارگاه استفاده کنند. پایان‌نامه‌های علوم نظامی با همکاری پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران در اختیار دانشجویان است. عضویت در این کتابخانه محدودیتی ندارد و دانشجویان و پژوهشگران سراسر کشور می‌توانند از منابع این کتابخانه استفاده کنند.
 
در پایان این آئین از 35 عنوان کتاب جدید انتشارات دانشگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) رونمایی و از دانشجویان مولفان و جمعی از نویسندگان برتر جشنواره  «اندیشه و قلم» تجلیل شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 251597