جوادی در مراسم تودیع و معارفه مدیران اداره کتاب:

مرادی‌نیا با مشورت صاحب‌نظران انتخاب شده است

مرادی‌نیا: رویکرد اصلی من قانون‌مداری و اخلاق‌مداری است
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۵
 
 
معاون امورفرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در معرفی مدیر جدید اداره کتاب گفت: مشاوران تاکید داشتند که مرادی‌نیا با توجه به تجربه حضور در این بخش گزینه مناسبی است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) آئین تکریم و معارفه رؤسای پیشین و جدید اداره کتاب بعدازظهر امروز یکشنبه (17 دی‌ماه) با حضور محسن جوادی؛ معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد سلگی؛ رئیس پیشین و محمدجواد مرادی‌نیا؛ رئیس جدید این اداره، مجید غلامی جلیسه؛ مدیرعامل موسسه خانه‌کتاب، محمود آموزگار؛ رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران و همچنین جمعی از مسئولان فرهنگی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
 
جوادی در این مراسم ضمن قدردانی از فعالیت‌های سلگی گفت: اداره کتاب از جمله بخش‌های دشوار در مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. بخشی از این دشواری نیازمند توجه به مبانی فقهی، اعتقادی و نظری است تا مسائل درباره اعطای مجوز به کتاب‌ها برطرف شود. برای این منظور با مراکز علمی و دینی در حال رایزنی هستیم.
 
معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره آشنایی خود با سلگی ادامه داد: آشنایی من با رئیس پیشین اداره کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سابقه طولانی ندارد اما در این مدت اندک نیز رفتار اخلاقی و دغدغه‌مندی ایشان را می‌توان از ویژگی‌های بارز شخصیتی ایشان دانست. از لحاظ فنی و تکنیکی نیز فعالیت‌های قابل توجهی در دوره مسئولیت ایشان شاهد بودیم. تسهیل اعطای مجوز از جمله مؤلفه‌های دوران مسئولیت سلگی است و حضور ایشان در پژوهشگاه نیز فرصتی برای وزارت ارشاد محسوب می‌شود تا در زمینه مباحث نظری اعطای مجوز کتاب کمک‌هایی از ایشان دریافت کنیم.
 
جوادی در ادامه با اشاره به جریان انتخاب مرادی‌نیا به‌عنوان رئیس جدید اداره کتاب گفت: مرادی‌نیا براساس مشورت با صاحب‌نظران به‌عنوان رئیس جدید اداره کتاب انتخاب شد. مشاوران تاکید داشتند که مرادی‌نیا با توجه به تجربه حضور در این بخش گزینه مناسبی است.
 
معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه افزود: احتیاط‌های لازم در جریان صدور مجوز نباید مانع از انتشار کتاب‌های ارزشمند در حوزه‌های مختلف شود به‌عبارت دیگر بین دو امر احتیاط گرفتار شده‌ایم. البته براساس ضوابط عمل می‌کنیم که مصادیق متعددی دارد و در این جریان می‌توان از نظر صاحبنظران بهره‌مند شد. امیدواریم که اداره کتاب مسیر رو‌به‌رشد و تکاملی را طی کند.
 
قید عافیت‌طلبی را بزنیم
در بخشی دیگری از این مراسم، محمدجواد مرادی‌نیا با بیان اینکه از جریان مدیریتی اداره کتاب باخبر است گفت: اداره کتاب با عافیت جور در نمی‌آید به‌عبارت دیگر جایگاهی است که از ابتدا چالش‌برانگیز بوده و هست اما گاهی وظیفه اجتماعی ایجاب‌ می‌کند که قید عافیت‌طلبی را بزنیم چراکه شاید بتوان گره‌ای از مشکلات باز کرد. من نیز با این هدف و کمک به جامعه نشر این مسئولیت را پذیرفتم.

رئیس جدید اداره کتاب ادامه داد: در دوره جدید با کمک وزیر فرهیخته و معاون فرهنگی این وزارتخانه تلاش می‌کنم در مدار اخلاق و قانون حرکت و برای حفظ و بقای صنعت نشر تلاش کنم.

مرادی‌نیا در حاشیه آیین تکریم و معارفه روسای پیشین و جدید اداره کتاب در پاسخ به خبرنگار ایبنا درباره رویکرد این بخش در دوره جدید بر قانون مداری و اخلاق مداری تاکید کرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 256422