۱
 

کتابخانه‌ای که دست کمی از یک هتل لوکس ندارد!

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۵
 
 
کتابخانه «گلادستون» در کشور ولز با فراهم آوردن امکانات رفاهی برای اشخاصی که می‌خواهند شب را نیز در این کتابخانه تاریخی بگذرانند، دارد جا پای هتل‌ها لوکس می‌گذارد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از ولش‌آنلاین، گزارش: حمید رحیمی - کتابخانه «گلادستون» در شهر فلینت‌شر ولز شاید یکی از راحت‌ترین کتابخانه‌ها جهان باشد زیرا امکاناتی برای آسایش دوستداران کتاب فراهم می‌کند که مشابه آن را تنها می‌توان در هتل‌های گران قیمت یافت.

این کتابخانه تاریخی با داشتن 250 هزار کتاب، علاوه بر خدماتی که یک کتابخانه به اعضای خود می‌دهد امکان استراحت و اقامت مشتری‌ها و علاقمندان به کتاب را نیز فراهم می‌کند. هر جهانگرد یا مسافر غریبه با حضور در این کتابخانه می‌تواند شب را در محل کتابخانه اقامت کند و از امکانات رفاهی آن از جمله تخت خواب، سرویس حمام و ... استفاده کند.

این کتابخانه در سال 1898 توسط ویلیام گلادستون، نخست وزیر انگلیسی دوره ویکتوریا تاسیس شده است و مجهز به 26 اتاق خواب است. هزینه اقامت در اتاق‌های این کتابخانه از 66 پوند آغاز می‌شود. فلینت‌شر شهری کوچک در شمال کشور بریتانیا در اصل متعلق به کشور ولز است. 

در زیر تصاویری از این کتابخانه مشاهده می‌کنید: 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 258305
 


 
مسعود ابراهیمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷-۰۸-۰۷ ۲۲:۲۹:۵۱
سلام و ادب
جناب آقای رحیمی ! مطلب جالبی بود و با دقت تنظیم شده بود.
سپاسگزارم ارادتمند ابراهیمی (227177)