استان کردستان نیازمند بسترسازی برای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی است

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۷
 
 
عضو هیات مدیره انجمن خیرین کتابخانه‌ساز استان کردستان در حاشیه آئین کتابخانه‌گردی در شهر سنندج گفت: استان کردستان با پیشینه فرهنگی غنی از لحاظ امکانات مالی نیازمند سرمایه‌گذاری برای توسعه فرهنگ کتابخوانی و بسترسازی برای گسترش فضای فیزیکی کتابخانه‌هاست.
 
محمدصدیق خالق‌پناه؛ عضو هیات مدیره انجمن خیرین کتابخانه‌ساز استان کردستان در حاشیه آئین کتابخانه‌گردی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) اظهار کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری استان کردستان منطقه‌ای فرهنگی است. ولی با توجه به دور بودن از مرکز ما از لحاظ امکانات مالی و بسترهای فرهنگی تا اندازه‌ای دچار فقر هستیم و در این زمینه نیاز به سرمایه‌گذاری دیده می‌شود.
 
وی ادامه داد: انجمن خیرین کتابخانه‌ساز استان کردستان با هدف توسعه و جذب امکانات و یارگیری برای تأمین کتاب و فضای فیزیکی نگهداری کتاب در این استان فعالیت می‌کند. تاکنون با کمک و همیاری اصناف و خیرین حرکات خوبی صورت گرفته و بسیاری از پروژه‌های نیمه‌تمام و طرح‌های عمرانی در حوزه کتاب به انجام رسیده است.
 
خالق‌پناه افزود: در این راستا در سال‌های 1395 و 1396 جشنواره استانی خیرین کتابخانه‌ساز در کردستان برگزار شده و کمک‌های مردمی و خیرین و واقفین در این زمینه بسیار امیدوارکننده بوده است.
 
عضو هیات مدیره انجمن خیرین کتابخانه‌ساز استان کردستان با اشاره به اجرای طرح‌هایی همچون کتابگردی و کتابخانه‌گردی در راستای گسترش فرهنگ مطالعه و آشتی مردم با کتاب گفت: این حرکت بسیار نشاط‌آفرین بوده و در ترغیب خانواده‌ها برای نزدیک‌تر شدن به کتابخانه‌ها بسیار موثر است. مردم کردستان در این طرح پیشینه فرهنگی خود را به نمایش گذاشتند. این آشتی مردم با کتاب می‌تواند آغازگر یک حرکت بی‌پایان برای اتصال به اقیانوس بیکران فرهنگ باشد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 258663