دهقانی در دیدار با خبرنگاران:‌

نمایشگاه سی و یکم را نمایشگاه موفقی می‌دانم

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۴
 
 
معاون اجرایی سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: نمایشگاه امسال را نمایشگاه موفقی می‌دانم چون در دو-سه روز اخیر جمعیت خوبی به نمایشگاه آمد و خوشبختانه فروش ناشران تقویت شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،‌ معاون اجرایی سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ظهر امروز (شنبه 22 اردیبهشت) همزمان با یازدهمین روز نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در دیدار صمیمانه با خبرنگاران حوزه کتاب گفت: حوزه نشر، صنعت ضعیفی است و مشکلات زیادی دارد و لازم است علاوه بر اینکه نهادهای مسئول کمک کنند، رسانه‌ها نیز در حوزه اطلاع رسانی برای رفع مشکلات موجود در این حوزه به کمک ما بیایند.
 
دهقانی ادامه داد‌: در چهار سال اخیر حضور سیدعباس صالحی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محسن جوادی؛ معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نعمتی برای حوزه نشر بوده است.
 
وی با بیان اینکه نمایشگاه امسال با توجه به فعالیت‌های گسترده ستاد اجرایی نسبت به دو سال قبل از نظر فروش و رفت و آمد بازدیدکنندگان، همچنین آرامش فضای موجود موفق‌تر بوده است، عنوان کرد: نمایشگاه امسال را نمایشگاه موفقی می‌دانم چون در دو ـ سه روز اخیر جمعیت خوبی به نمایشگاه آمد و خوشبختانه فروش ناشران تقویت شد.
 
جوادی یادآور شد: انتظار ما از همکاران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این است که در امر واسپاری نمایشگاه کتاب به صنف به صورت جدی‌تر و واقعی‌تر اقدام کنند تا آیین‌نامه‌ها و ضوابط هرچه سریع‌تر اجرایی شود.
 
وی همچنین درباره برخی مشکلات برای نمایشگاه امسال، گفت: من هم اعتراف می‌کنم که صنف امسال چندان همراهی نکرد تا برخی تصمیم‌گیری‌ها و اقدامات اجرایی شود، اگرچه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام آمادگی کرد و یک ماه بعد از نمایشگاه سی‌ام جلسه گذاشته شد اما تا شکل‌گیری ساختار نهایی نمایشگاه و همراهی صنف تاخیر به وجود آمد که امیدواریم با همراهی صنف این مشکل برای نمایشگاه سال آینده برطرف شود.  
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 261099