۱
 

رونمایی از «کتاب مقدس و انتقاداتی به دین مسیحیت» در قم

ترویج مسیحیت تسهیل گرایانه برای جلوگیری از موج اسلام‌گرایی
 
تاریخ انتشار : جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۶
گزارشگر : زینب مرادی
 
 
«کتاب مقدس و انتقاداتی به دین مسیحیت» در مراسمی با حضور اندیشمندان و مولفان این اثر در سالن جلسات ساختمان خاتم (ص) قم، رونمایی شد.
 
 به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ابران (ایبنا) در قم، مرتضی حاجی‌بابایی از مولفان «کتاب مقدس و انتقاداتی به دین مسیحیت» عصر پنجشنبه (هشتم آذرماه) در مراسم رونمایی از این کتاب که در سالن جلسات ساختمان خاتم (ص) قم برگزار شد، با بیان اینکه ما با تألیف این کتاب در صدد تخریب دین مسیحیت نبوده‌ایم، گفت: در مسیر تدوین این کتاب بزرگ‌ترین متخصصین مسیحیت نیز همراه تیم مؤلفان بوده و همواره مشاوره‌ها و نظرات سازنده‌ای را ارائه داشته‌اند، تا بتوانیم کتابی محکم، مستدل، زیبا و متقن ارائه دهیم و در حقیقت به هجمه‌هایی که مسیحیت به دین اسلام وارد کرده است، پاسخ داده‌ایم.
 
حاجی بابایی بیان کرد: ما پیش از تدوین این کتاب، پاسخ‌های مسیحیان را در نظر گرفته‌ و پس از آن شروع به تألیف کرده‌ایم، از این‌رو مطالب این کتاب کاملاً مستند، علمی، کامل و جامع است.
 
یکی از مؤلفان «کتاب مقدس و انتقاداتی به دین مسیحیت» با اشاره به اینکه مؤلفان این کتاب کاملاً آماده هرگونه برنامه و مناظره‌ای با اندیشمندان مسیحیت هستند، تصریح کرد: در انتهای کتاب حاضر، همه استنادات و منابعی که ذکر شده است، از کتب دانشمندان غربی است تا کتابی علمی ارائه داده باشیم لذا این کتاب قابل دفاع و ارائه است و در انتهای کتاب از تمام اندیشمندان و علمای مسیحیت دعوت به مناظره کرده‌ایم.
 
حاجی بابایی با بیان اینکه نخستین ویژگی مهم این کتاب، ارائه مطالب به صورت مستند و بالا نگه داشتن سطح علمی کتاب بوده، اضافه کرد: کوتاه نویسی، تیتروار بودن مطالب، روان‌خوانی، استفاده از جلوه‌های بصری و طرح‌های گرافیکی، نقاشی و فتوشاپ در ظاهر این کتاب، از دیگر ویژگی‌های ممتاز کتاب حاضر است که سبب جذب بهتر جوانان برای مطالعه این اثر در نوع خود بدیل و کم‌نظیر می‌شود.

مولف کتاب «کتاب مقدس و انتقاداتی به دین مسیحیت» با اشاره به اینکه خوشبختانه بازخوردهای مناسبی از این کتاب دریافت کرده‌ایم، تصریح کرد: در این کتاب از بزرگان مسیحیت با احترام نام برده شده و هیچ توهینی در آن گنجانده نشده است تا از حالت ابتذال خارج شود.
 
هدف از تدوین این اثر، مقابله با تبلیغات مسیحیت صهیونیست در ایران بود
 
در ادامه این مراسم، محمد ایلائی یکی دیگر از مؤلفان کتاب «کتاب مقدس و انتقاداتی به دین مسیحیت» با اشاره به اسلام هراسی و تضعیف جبهه مسلمانان، بیان کرد: برخی از افراد و گروه‌های مسیحیت از ابتدای ظهور دین مبین اسلام، با آن مخالفت کرده و تا به امروز نیز این دشمنی‌ها بیشتر و پیچیده‌تر شده است، و با اشکال گوناگون به این مقابله می‌پردازند.
 
ایلائی با اشاره به نگرانی غربی‌ها از ترویج و توسعه پرسرعت اسلام در بین جوانان کشورهای غربی گفت: حقیقت این بوده که امروز کتاب شریف قرآن پرفروش‌ترین کتاب در غرب بوده و موج اسلام‌گرایی هر روز بیشتر از گذشته می‌شود و به همین دلیل در این شرایط غربی‌ها به دنبال تغییر اعتقاد مسلمانان و ترویج چهره خشنی از اسلام افتاده تا بتوانند به اهداف خود دست پیدا کنند.
 
یکی از نویسندگان کتاب «کتاب مقدس و انتقاداتی به دین مسیحیت» عنوان کرد: یکی از روش‌های دشمنان برای جلوگیری از موج اسلام‌گرایی در غرب، ترویج دین مسیحیت تسهیل گرایانه بوده است؛ لذا امروز دنیای غرب به سمت مسیحیت صهیونیست رفته و چون این مسیحیت از ثروت مادی و پشتیبانی ویژه یهودیان برخوردار هستند، معتقدند که باید از این شکل مسیحیت حمایت کنند.
 
ایلائی با اشاره به لزوم تولید این اثر علمی و مستند، ابراز داشت: با توجه به تبلیغات مسیحیت صهیونیست در ایران به ویژه در تهران، قم، مشهد و بسیاری شهرهای دیگر، لازم بود در راستای دفاع از حقیقت، اثری تولید شود که با استفاده از هنر و ابزارهای هنری و مطالب علمی و مستند بتواند حقیقت این موضوع را برای مخاطبان روشن کند.
 
جذابیت‌های سمعی، بصری و مختصرنویسی از ویژگی‌های این کتاب است

در ادامه این نشست، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیداحمد رضوی کارشناس دین مسیحیت به عنوان ناظر علمی کتاب «کتاب مقدس و انتقاداتی به دین مسیحیت» ابراز کرد: تقابل میان اسلام و مسیحیت به دوران قبل از اسلام و دوران عام‌الفیل و مبارزه آن‌ها با دین توحیدی، برمی‌گردد.

این کارشناس مسائل مسیحیت با بیان این مطلب که امروز علمای ما به تمام مباحث مسیحیت پاسخگو بوده‌اند، افزود: آنها دعوت مؤلفان کتاب نقد مسیحیت برای مناطره علمی را قبول نکردند، چون هدفشان حرکت با چراغ خاموش است و با اغوا و حیله و ایجاد جذابیت‌های سمعی و بصری به دنبال ترویج مسیحیت و جذب جوانان هستند.
 
حجت الاسلام رضوی با بیان اینکه کتاب حاضر دارای خصوصیاتی، چون جذابیت سمعی و بصری و خلاصه‌نویسی است، تصریح کرد: جدال احسن، موعظه حسنه و ... راه‌هایی است که ما محققان و مدافعان دین مبین اسلام می‌توانیم برای مقابله با مسیحیت استفاده نماییم.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 268403
 


 
مجتبی صنعتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷-۰۹-۱۰ ۰۰:۵۰:۰۴
مطالب خوب و جالبی راجع به کتاب بیان شد. این کتاب را قبلا در کتابفروشی دیده بودم. حتما می خرم و مطالعه می کنم. (227371)