​آخر هفته چه کتابی بخوانیم؟

ماجرای جودی دمدمی وقتی پری دندان می‌شود

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰
 
 
کودکان علاقه‌مند به مطالعه داستان‌های فانتزی می‌توانند در تعطیلات آخر هفته کتاب «جودی دمدمی پری دندان می‌شود» نوشته مگان مک‌دونالد را بخوانند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، پیشنهاد مطالعه آخر هفته این بار اختصاص دارد به کودکان علاقه‌مند به داستان‌های فانتزی و سرگرم‌کننده مانند کتاب «جودی دمدمی پری دندان می‌شود» نوشته مگان مک‌دونالد. این کتاب عنوان هشتمین جلد از مجموعه «جودی دمدمی و دوستان» با ترجمه محبوبه نجف‌خانی از سوی نشر افق منتشر شده است و در هر جلد این مجموعه ماجراهای جودی با یکی از دوستانش مطرح می‌شود.
 
جودی دمدمی، شخصیت داستانی است که مگان مک‌دونالد نویسنده آمریکایی کودک و نوجوان آن را خلق کرده و مورد استقبال تعداد زیادی از کودکان قرار گرفته است. برهمین اساس مک‌دونالد بعد از انتشار مجموعه 13 جلدی «جودی دمدمی»، مجموعه‌های دیگری مانند «استینک»، «جودی دمدمی و استینک» و «جودی و دوستان» را نوشت که در ایران، از سوی محبوبه نجف‌خانی ترجمه و از سوی نشر افق به تدریج منتشر شد.
 

مگان مک‌دونالد 

مگان مک دونالد، نویسنده ادبیات کودک و نوجوان، است که تا امروز، بیش از ۵۰ کتاب برای بچه‌ها نوشته و ماجراهای بیشتر آن‌ها را از خاطرات کودکی خودش وام گرفته است. او خالق شخصیت داستانی جودی دمدمی است که مورد توجه کودکان و نوجوانان قرار گرفت. مک دونالد بعد از جودی شخصیت دیگری به نام استینک را به عنوان برادر جودی وارد داستان‌ها کرد و به مخاطبان معرفی کرد. این نویسنده که نخستین نوشته خود را در  ۱۰سالگی در روزنامه مدرسه‌اش منتشر کرد دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته کتابداری از دانشگاه پترزبورگ است و قبل از نویسندگی، در موزه، کتابخانه و کتابفروشی کار کرده و مدتی هم نگهبان پارک بوده است.
 
چاپ ترجمه مجموعه «جودی دمدمی و دوستان» با عرضه پنج جلد نخست این مجموعه با عنوان‌های «راکی زنگ در آقای شعبده باز شگفت‌انگیز»،‌ «ایمی نیمی در خبرهای داغ»، «فرانک پِرل در مسابقه جنجالی شیرینی‌پزی»، «استینک دمدمی در سوپر تُندر» و «جودی دمدمی در دردسر حیوان‌های خانگی» از سال ۹۷ از سوی نشر افق آغاز شد و با اضافه‌شدن ۲ کتاب «خانم دمدمی در بدبیاری روز تولد» و «آقای تاد در روز شوخی اول آوریل» به عنوان ششمین و هفتمین عنوان این مجموعه ادامه یافت.
 
 

«جودی دمدمی پری دندان می‌شود» نیز هشتمین عنوان این مجموعه است که در قالب سه بخش یرپ نادند، دهانت را بازِ باز کن و بگو آآآ استینک و عملیات پری دندان داستانی را برای کودکان روایت می‌کند.
 
در این جلد هنگامی که جودی با دوستانش مشغول توپ‌بازی است از یک پسر کلاس‌پنجمی می‌شنود پری دندان وجود ندارد و حالا می‌خواهد خودش امتحان کند ببیند حرف آن پسر راست است یا نه. اما برای این کار نیاز به یک دندان دارد. و به دلیل اینکه خودش دندان لق ندارد، تصمیم می‌گیرد هرطور که شده دندان لق برادر کوچکش استینک را بکشد اما استینک مخالف است و جودی دست به هر کاری می‌زند تا به هدفش برشد.
 
بخش کودک و نوجوان انتشارات افق، کتاب «جودی دمدمی پری دندان می‌شود» را در قالب 64 صفحه رنگی مصور با شمارگان دو هزار نسخه و قیمت 250 هزار ریال منتشر کرده است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 279153