در گفت‌وگو با معاون پرورشی و امور فرهنگی وزارت آموزش و پرورش مطرح شد

اجرای نیمی از تفاهم‌نامه وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و ارشاد در حوزه کتاب

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۰۰
 
 
حمیدرضا کفاش، معاون پرورشی و امور فرهنگی وزارت آموزش و پرورش درباره طرح توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در کشور گفت: تاکنون نیمی از طرح ارائه شده در تفاهم‌نامه مشترک وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی، از جمله برگزاری 50 هزار نمایشگاه در 50 هزار مدرسه اجرا شده و نیمی از آن نیز در سال آینده اجرایی خواهد شد.
 
دکتر حمیدرضا کفاش، معاون پرورشی و امور فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) اظهار کرد: در راستای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در کشور، تفاهم‌نامه‌ای میان معاونت پرورشی و امور فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منعقد شده که شامل بندهایی از جمله تجهیز کتابخانه‌های کلاسی مدارس، اختصاص بن و یارانه کتاب برای معلمان و مربیان پرورشی، انتشار کتاب‌های دانش‌آموزان و معلمان، برگزاری جشنواره دانش‌آموزان نویسنده و توسعه و تجهیز کتابخانه‌های کل کشور است.
 
توسعه و تجهیز کتابخانه‌های عشایری و مناطق محروم
وی در ادامه درباره توسعه و تجهیز کتابخانه‌های کل کشور گفت: بخشی از این برنامه اجرا شده و بخشی نیز در حال اجراست. علاوه بر این، در راستای طرح توسعه و تجهیز کتابخانه‌های عشایری و مناطق محروم کشور نیز دو میلیارد تومان اعتبار مشترک با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اختصاص یافته که تا اسفندماه به انجام می‌رسد.
 
کفاش افزود: تاکنون نیمی از طرح ارائه شده در تفاهم‌نامه مشترک وزارت آموزش و پرورش اجرا شده و نیمی از آن نیز در سال آینده اجرایی خواهد شد. از جمله کارهای انجام شده در راستای این طرح، تجلیل از کتابخوانان و خادمان عرصه کتاب در هفته کتاب، کارشناسی و بررسی کتاب‌های موجود و برگزاری نمایشگاه 50 هزار کتاب در 50 هزار مدرسه با همکاری وزارت ارشاد اسلامی بود.
 
راه‌اندازی شورای ساماندهی کتاب
معاون پرورشی و امور فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در پایان تصریح کرد: در آینده‌ای نزدیک خرید کتاب آموزشی و تربیتی مدارس از طریق بخش شورای ساماندهی کتاب انجام می‌شود که تاکنون 30 الی 35 درصد روند آن انجام شده و پس از این خرید تمام کتاب‌های معرفی شده در بخش آموزشی و تربیتی، از طریق این شورا صورت می‌گیرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 215938