مدیر انتشارات ذکر: آموزش و پرورش، حضور کتابداران مدارس را در «نمایشگاه یاد یار مهربان» الزامی کند/ فروش‌مان یک‌پنجم سال گذشته هم نیست

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۰
 
 
حمیدرضا ناصری، مدیر انتشارات ذکر ضمن گله‌مندی از استقبال اندک بازدیدکنندگان از دوازدهمین نمایشگاه یاد یار مهربان، گفت: آموزش و پرورش باید حضور کتابداران مدارس در این نمایشگاه را با هدف تجهیز کتابخانه‌ها، الزامی کند.
 
ناصری در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) اظهار کرد: این انتشارات با 150 عنوان کتاب در حوزه‌های ادبیات کودک و نوجوان، داستان، علمی، دایرة‌المعارف‌ها و دینی در دوازدهمین نمایشگاه یاد یار مهربان شرکت کرده است.
 
وی ادامه داد: امسال نمایشگاه یاد یار مهربان با استقبال بسیار اندک بازدیدکنندگان مواجه شده است که علت آن را در عدم اطلاع‌رسانی دقیق نسبت به برپایی این رویداد فرهنگی می‌دانم. همچنین این نمایشگاه از سوی مدارس به‌ویژه کتابداران مدارس، مورد توجه جدی قرار نگرفته است که به نظر من این بی‌توجهی‌ها ظلم بزرگی در حق دانش‌آموزان محسوب می‌شود.
 
مدیر انتشارات ذکر افزود: نمایشگاه یاد یار مهربان فرصت مغتنمی برای علاقه‌مندان به کتاب است چرا که ناشران با 40 درصد تخفیف به عرضه آثار خود می‌پردازند؛ در واقع با این میزان تخفیف، کتاب‌های خود را به مدارس اهدا می‌کنند.
 
ناصری با بیان این‌‌که میزان فروش‌مان، یک پنجم سال گذشته هم نیست، ادامه داد: سال گذشته میزان فروش انتشارات ذکر در نمایشگاه یاد یار مهربان، 28 میلیون تومان بود اما امسال، تاکنون (چهارمین روز برپایی نمایشگاه یاد یار مهربان) حدود یک میلیون تومان فروش داشتیم!
 
وی اظهار کرد: پیشنهاد می‌کنم پیش از هر اقدامی، آموزش و پرورش نسبت به اجباری کردن حضور کتابداران مدارس در نمایشگاه یاد یار مهربان، اهتمام ورزد و همچنین مدارس، افرادی را به این نمایشگاه اعزام کنند که اِشراف کافی درباره نیازهای دانش‌آموزان در حوزه کتاب داشته باشند.
 
مدیر انتشارات گفت: متأسفانه در این نمایشگاه شاهدیم که اغلب کتابداران بودجه‌ای را که مدارس با هدف تجهیز کتابخانه‌هایشان در اختیار آنها می‌گذارند، صرف خرید کتاب برای فرزندانشان می‌کنند! همچنین به وفور دیده می‌شود که کتابداران به منظور تهیه کتاب‌های مورد نیاز مدارس، با غرفه‌داران همکاری و تعامل لازم  ندارند؛ این در حالی است که غرفه‌داران می‌توانند آنها را در انتخاب کتاب‌های مناسب به خوبی راهنمایی کنند.

دوازدهمین نمایشگاه یاد یار مهربان اول بهمن ماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل دائمی نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران افتتاح شده است. این نمایشگاه تا هفتم بهمن‌ماه میزبان علاقه‌مندان به کتاب به ویژه دانش‌آموزان مقاطع تحصیلی مختلف است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 216569