پیشنهاد چهره‌های ادبی و فرهنگی برای مطالعه آخر هفته

ابومحبوب: «آئورا» فوئنتس را ورق بزنید و آخر هفته به مکزیک سفر کنید

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۸
 
 
احمد ابومحبوب گفت: این روزها برای دومین بار رمان «آئورا» اثر کارلوس فوئنتس، نویسنده مکزیکی را می‌خوانم و برای تعطیلات آخر هفته مطالعه همین رمان را به خوانندگان پیشنهاد می‌کنم.
 
احمد ابومحبوب
ابومحبوب به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)  گفت: «آئورا» با ترجمه عبدالله کوثری در سال‌های اخیر از سوی نشر نی به چاپ رسیده است. این کتاب به تاریخ مکزیک به شکلی سمبولیک و نمادین نگاه می‌کند و به نوعی هم سورئالیستی است که با یکبار خواندن نمی‌توان همه آن را درک کرد.
 
وی افزود: این کتاب از لحاظ تکنیک  و شیوه تاریخ‌پردازی کتاب درخشانی است و من همان موقع که سال‌ها پیش منتشر شد آن را خواندم. فوئنتس همیشه در آثارش از شخصیت‌های عینی و واقعی استفاده می‌کند. شخصیت‌هایی که به نوعی بیرون داستان هستند.
 
ابومحبوب ادامه داد: این نویسنده مکزیکی شخصیت‌هایی را وارد داستان می‌کند که در واقع بیرون از داستان‌اند. در کتاب «درخت پرتقال» و «گرینگوی پیر» نیز نویسنده به همین شیوه شخصیت پردازی می‌کند.
 


وی یادآور شد: شخصیت داستان‌های خالق «پوست انداختن» شخصیت‌هایی هستند که در مکزیک وجود دارند و شیوه نویسنده تبدیل واقعیت به تاریخ با نگاهی سوررئالیستی است. در واقع یکی از خصیصه‌های فوئنتس این است که به تاریخ به شکل سوررئال می‌نگرد و این ویژگی در اغلب آثار او دیده می‌شود.
 
رمان «آئورا» کتابی کم حجم و در حدود 100 صفحه است که در یک دو نشست می‌توان آن را خواند.  
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 218400