صدوقی: «بخون و ببر 2» با استقبال 50 هزار نفر از «طاقچه» داغ شد/ حضور موفق یک نرم‌افزار کتابخوان داخلی بربال «نسیم»

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۰
 
 
محمد صدوقی، مدیر نرم‌افزار کتابخوان «طاقچه» درباره استقبال مردم از مسابقه «بخون و ببر 2» شبکه نسیم و برنامه «خندوانه» و تاثیر آن در میزان مطالعه گفت: تا به امروز 50 ‌هزار نفر کتاب‌های مسابقه «بخون و ببر 2» را خریداری کرد‌ه‌اند اتفاقی که در آمار مطالعه نیز مؤثر است.
 
مهندس محمد صدوقی، مدیر نرم‌افزار کتابخوان «طاقچه» در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) درباره برگزاری مسابقه «بخون و ببر۲» از شبکه نسیم و برنامه «خندوانه» اظهار کرد: از هفتم شهریور‌ماه که فراخوان مسابقه «بخون و ببر۲» در شبکه نسیم و برنامه «خندوانه» آغاز شد تا به (۱7 شهریور‌ماه) نزدیک به ۵۰ هزار نفر از طریق نرم‌افزار «طاقچه» در مسابقه شرکت کرده‌اند.
 
وی افزود: شرکت‌کنندگان از بین ۱۰ عنوان کتاب «تَن تَن و سندباد»، «باشگاه مغز»، «آبنبات هل‌دار»، «من دیگر ما»، «گردان قاط‌رچی‌ها»، «این مشغله»، «دیدم که جانم می‌رود»، «فتح خون»، «می‌شکنم در شکن زلف او» را «مطلع مهر» یک یا چند کتاب را خریداری کرده‌اند.
 
صدوقی با اشاره به تاثیر برگزاری مسابقه‌هایی مانند «بخون و ببر» از رسانه ملی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود، آمار خرید کتاب‌ها از طریق نرم‌افزار «طاقچه» افزایش پیدا کند البته از میزان فروش نسخه‌های فیزیکی اطلاعی در اختیار ندارم. حضور «طاقچه» در این مسابقه موجب شده تا علاوه بر فروش ۱۰ کتاب اعلامی، مخاطبان به کتاب‌های دیگر نیز توجه کنند؛ بنابراین به نظر می‌رسد که استفاده از قابلیت‌های رسانه ملی برای آمار مطالعه با برگزاری این نوع مسابقه‌ها افزایش خواهد یافت.
 
این فعال حوزه نشر دیجیتال ضمن تاکید بر لزوم توجه همه نهاد‌های فرهنگی به نرم‌افزار‌های کتابخوان داخلی ادامه داد: برای برگزاری مسابقه «بخون و ببر۲» بر روی پِلت‌فرم «طاقچه» یک ماه تلاش کردیم و جوایز این مسابقه نیز از سوی مجموعه طاقچه به برندگان اهدا خواهد شد؛ وی افزود برگزاری درستِ مسابقاتی از این دست برای مجموعه صنعت نشر از مولفان و ناشران تا مراکز پخش و کتابفروشی‌ها منافع مالی در پی دارد و همکاری ناشران با «طاقچه» در برگزاری بزرگ‌ترین مسابقه کتابخوانی کشور نیز قابل‌توجه است.
 
مدیر پروژه نرم‌افزار کتابخوان «طاقچه» درباره توجه برگزارکنندگان مسابقه «بخون و ببر» به مقوله رعایت حق کپی‌رایت گفت: خرید کتاب شرط اصلی شرکت در مسابقه «بخون و ببر۲» است. حتی نسخه‌های چاپی نیز با کُد منتشر شده است تا مانع از کپی غیر‌قانونی کتاب شود. انتخاب کتاب‌ها نیز از سوی شورای تخصصی در شبکه نسیم سیمای جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 240218