​پیشنهاد مطالعه برای تعطیلات آخر هفته

اکبرپور: مطالعه «ماجراهای باورنکردنی پروفسور برانشتام» را به نوجوانان پیشنهاد می‌کنم

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۵
 
 
احمد اکبرپور، نویسنده کتاب‌های کودک و نوجوان، برای مطالعه آخر هفته، کتاب «ماجراهای باورنکردنی پروفسور برانشتام» را به نوجوانان پیشنهاد داد.
 
احمد اکبرپور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) برای مطالعه آخر هفته، به نوجوانان پیشنهاد داد که کتاب «ماجراهای باورنکردنی پروفسور برانشتام» را بخوانند و بیان کرد: پیش از انقلاب 52 عنوان کتاب رمان از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد که مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت. این کتاب‌ها چند سال پیش از سوی کانون تجدید چاپ شدند. «ماجراهای باورنکردنی پروفسور برانشتام» یکی از این آثار است که در سال 1392 از سوی کانون تجدیدچاپ شد و من مطالعه آن را به نوجوانان پیشنهاد می‌کنم.
 
وی درباره این کتاب توضیح داد: «ماجراهای باورنکردنی پروفسور برانشتام» نوشته نورمن هانتر است و حسن پستا آن را ترجمه کرده است و دارای فضایی طنز و جذاب است و چون ماجرای پروفسور پیری را بیان می‌کند که هربار ماجرایی برایش رخ می‌دهد که برای نوجوانان جذاب است. خواندن این کتاب می‌تواند سبب شود ارتباط نسل جدید با پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها که امروزه کمرنگ شده، بهتر شود.
 
به گفته اکبرپور در دنیا دانشمندان بزرگی بوده‌اند که کارهای بزرگی هم کرده‌اند، اما شاید هیچکدام از کارهای آنان قابل مقایسه با اختراعات عجیب و غریب پروفسور برانشتام نباشد. این پروفسور، بسیار باهوش، اما کمی کم‌حافظه است و معمولا در هر اختراعی نکته کوچکی را فراموش می‌کند، و به این دلیل، هربار اختراعش چیز دیگری از آب در می‌آید و ماجرایی تازه می‌آفریند.
 
احمد اکبرپور، نویسنده و شاعر کودک و نوجوان، در سال 1349 در ملارد فارس متولد شد. از جمله آثار او می‌توان به «مادربزرگ جادویی»، امپراطور کلمات»، «قطار آن شب»، «شب بخیر فرمانده» و «من نوکر بابا نیستم» اشاره کرد. کتاب «لحظه‌های سکسکه» از اکبرپور در بیست و هفتمین دوره کتاب فصل، کاندیدای عنوان بهترین رمان نوجوان شده است.
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 243778