پیشنهاد مطالعه برای تعطیلات آخر هفته

زاهدی مطلق: آدینه را با «پرسه در خاک غریبه» سپری کنید

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۰
 
 
رمان «پرسه در خاک غریبه» نوشته احمد دهقان پیشنهاد ابراهیم زاهدی مطلق برای روز‌های تعطیل است.
 
ابراهیم زاهدی مطلق از نویسندگان و منتقدان حوزه دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) کتاب «پرسه در خاک غریبه» نوشته احمد دهقان را برای مطالعه در روز‌های تعطیل به مخاطبان پیشنهاد کرد.

این داور نهمین دوره جایزه جلال درباره دلیل این توصیه خود توضیح داد: روایت‌ها در کتاب‌های حوزه دفاع مقدس بر سه گونه است. یا از زبان یک ارتشی و سپاهی بیان شده‌اند یا آن‌ که راوی یک بسیجی است. روایت‌گر «پرسه در خاک غریبه» یک بسیجی است و از این نگاه، تصویری مردمی از جنگ ارایه می‌دهد.

وی تاکید کرد. این کتاب را به مخاطبان توصیه می‌کنم چون همواره مطالعه روایت‌ها و داستان‌های مردمی از جنگ جذاب و خواندنی است.

کتاب «پرسه در خاک غریبه» نوشته احمد دهقان، به ماجرای مهاجرت شماری از کرد‌های عراق به خاک ایران در سال‌های جنگ تحمیلی می‌پردازد که سربازان ایرانی برای نجات آن‌ها، جان خود را در سرمای کردستان به خطر می‌اندازند. این کتاب را انتشارات «کتاب‌نیستان» در سال 1388 منتشر کرده است.

ابراهیم زاهدی مطلق، نویسنده، پژوهشگر و روزنامه‌نگار است. از وی تا کنون کتاب‌هایی چون «نسل باروت»، «رضای زهرا»، «تسبیح و بولدوزر»، «یک جعبه پر از دروغ»، «ترکش حرف شنو»، «آقای اسدی»، «دانشمند کوچک»، «سقوط در سکوت»، «این هم پول ماهی» و «احمد آرام» منتشر شده است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 244181