پیوند فیدیبو و دیجی‌کالا و تحقق شعار «مطالعه برای همه، همه وقت همه جا»

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۰
 
 
مجید قاسمی، مدیر طرح «فیدیبو» ضمن اعلام خبر همکاری دیجی‌کالا و فیدیبو گفت: تحقق شعار «مطالعه برای همه، همه وقت همه جا» هدف این همکاری است.
 
مجید قاسمی، مدیر طرح «فیدیبو» در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) درباره همکاری نخستین و بزرگ‌ترین فروشگاه کتاب الکترونیک ایران و فروشگاه اینترنتی «دیجی‌کالا» اظهار کرد: «دیجی‌کالا» خدمات متنوعی در زمینه‌های مختلف عرضه می‌کند و بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاین خاورمیانه از محبوب‌ترین بِرَند‌های حال حاضر کشور به حساب می‌آید؛ این مجموعه برای تکمیل سرویس‌دهی و توجه به مباحث اجتماعی، به عرصه توسعه کتابخوانی ورود پیدا کرده است.
 
وی افزود: «دیجی‌کالا» طی دو‌ سه سال گذشته عرضه کتاب‌های چاپی را در برنامه خود قرار داده و درک لزوم توجه به تنوع و گسترش خدمات در این عرصه موجب شد تا مقدمات همکاری با «فیدیبو» به‌عنوان یکی از بهترین مجموعه‌های فعال و مدرن ارائه‌دهنده خدمات در حوزه کتاب از سوی دیجی‌کالا مطرح شود.
 
قاسمی با اشاره به برگزاری مذاکرات بین دو مجموعه دیجی‌کالا و فیدیبو ادامه داد: مذاکرات طولانی و مفصل درباره ترسیم استراتژی‌ها، تعیین اهداف سرما‌یه‌گذاری و شکل انجام آن برای دستیابی به هم‌افزایی بیشتر از یکسال گذشته آغاز شد؛ نتیجه همه این مذاکرات، تبدیل دیجی‌کالا به‌عنوان سهام‌دار عمده فیدیبو است.

این فعال حوزه نشر الکترونیک گفت: مهم‌ترین نکته همکاری دیجی‌کالا و فیدیبو توجه به دلایل سرمایه‌‌گذاری در حوزه کتاب است. دیجی‌کالا به دنبال تحقق شعار فیدیبو «مطالعه برای همه، همه وقت همه جا» و انگیزه از شکل‌گیری این همکاری، کمک به افزایش توانایی کسب دانش در هر نقطه از ایران است.  
 
وی درباره واکنش جامعه نشر در مقابل آغاز همکاری دو فروشگاه الکترونیکی دیجی‌کالا و فیدیبو اظهار کرد: ناشران مطلع از جریان این همکاری امید‌وارند که اتفاق قابل توجهی را شاهد باشند چراکه فعالیت‌های کوچک و موازی در جامعه نشر بسیار اتفاق می‌افتد. همکاری فیدیبو و دیجی‌کالا موجب افزایش توقع ناشران می‌شود؛ بنابراین انتظار می‌رود تا نتایج این همکاری با توجه به خوشنامی دیجی‌کالا، بزرگ و موفقیت‌آمیز ادامه پیدا کند. فیدیبو نیز باید در جریان این همکاری پاسدار خوشنامی این بِرَند و پاسخگوی انتظارات باشد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 245307