کتابی درباره سید احمد خمینی(ره) در نمایشگاه کتاب

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۰
 
 
جواد کامور بخشایش، نویسنده ادبیات انقلاب و دفاع مقدس، با اشاره به لزوم توجه به زوایای پنهان شخصیت سید احمد خمینی(ره) گفت: مدعی نیستم که کتاب «سید احمد خمینی» جامع است.
 
جواد کاموربخشایش، دبیر گروه پژوهشی تدوین مجموعه «شخصیت‌های مانا» در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران درباره تدوین این مجموعه اظهار کرد: تلاش شده در تدوین مدخل مجموعه «شخصیت‌های مانا» همچنین براساس نوع فعالیت این شخصیت‌ها از نویسندگان برای همکاری دعوت شود.   
 
وی درباره دریافت تاییدیه انتشار کتاب «سید احمد خمینی» افزود: براساس قوانین مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) همه آثار مکتوب درباره شخصیت امام‌خمینی(ره) و خانواده ایشان پیش از چاپ بررسی می‌شود. کتاب «سید احمد خمینی(ره)» بعد از نگارش به موسسه ارسال و پس از بررسی‌های لازم و دریافت تاییدیه خانواده ایشان که در صفحه نخست کتاب نیز منعکس شده بدون تغییر به زیر چاپ رفت.
 
کاموربخشایش با بیان نبود اثری درباره شخصیت سید احمد خمینی ادامه داد: ادعایی درباره جامعیت این کتاب ندارم؛ اما سعی کردم در عین فشرده‌نویسی همه ابعاد زندگی فرزند امام خمینی(ره) را روایت کنم.
 
این نویسنده حوزه ادبیات انقلاب و دفاع مقدس گفت: شخصیت ایشان دارای ابعاد مختلفی است؛ به‌عنوان مثال در دوره نوجوانی به فوتبال علاقه‌مند بوده و حتی تا مرحله عضویت در تیم «شاهین» پیش‌می‌رود؛ اما بعد از مشورت با ابوی بزرگوارشان فوتبال را رها کرده و با توجه به توصیه پدر به تحصیلات حوزوی مشغول می‌شود.
 
دبیر گروه پژوهشی تدوین مجموعه «شخصیت‌های مانا» افزود: به‌نظر می‌‌رسد که بخش‌های مختلفی از زندگی ایشان مغفول مانده است. جریان سفر‌های حجت‌الاسلام ‌و المسلمین سید احمد خمینی(ره) به نجف نیز از دیگر نکات مغفول زندگی وی است. ایشان در دوران تبعید امام مشعل مبارزه در قم را روشن کرده‌اند.
 
کاموربخشایش اظهار کرد: پاسخ به «آیا سید احمد خمینی به‌ماهو سید احمد خمینی معروف است یا به‌واسطه حضرت امام(ره)؟ آیا فعالیت‌های ایشان به خاطر امام پررنگ شده است؟» هدف اصلی من در تدوین این کتاب است؛ به‌عنوان مولف، معتقدم حجت‌الاسلام ‌والمسلمین سید احمد‌ خمینی فعالیت‌های گسترده‌ای داشته که مستقل از وابستگی خانواد‌گی با امام(ه) قابل بررسی است. شخصیت وی در برهه‌های مختلف و در عرصه‌های مدیریتی، سیاسی، اجتماعی و تصمیم‌گری‌های کلان ناشناخته مانده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 247695