سردار نقدی:

غرفه‌های دفاع مقدس از جذابیت‌های نمایشگاه کتاب است

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۳
 
 
سردار نقدی، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن توصیف غرفه‌های ناشران دفاع مقدس به‌عنوان جذاب‌ترین بخش نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: «گلستان یازدهم» شامل خاطرات شهید چیت‌سازیان آخرین کتابی است که در حوزه دفاع‌مقدس مطالعه کرده‌‌ام.
 
سردار محمد‌رضا نقدی، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه بازدید از سی‌‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) اظهار کرد: برخی از ناشران نسبت به مکان برگزاری نمایشگاه که موجب کاهش بازدید‌کنندگان شده است؛ همچنین گرانی کتاب که در گرانی کاغذ ریشه دارد گله‌مند هستند؛ بنابراین برای ترویج کتاب و کتابخوانی باید راهکار رفع این مشکلات بررسی شود.  
 
وی با اشاره به تاثیر توجه مردم به فضای مجازی بر میزان مطالعه کتاب ادامه داد: با توجه به تمایل روز‌افزون مردم به استفاده از فناوری‌های نوین و دسترسی به هر نوع کتاب از طریق این فناوری‌ها رفع موانع دسترسی به کتاب ضروری است.
 
نقدی درباره ناشران حوزه دفاع مقدس حاضر در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران افزود: کتاب‌های قابل توجهی در این دوره از نمایشگاه از سوی ناشران انقلاب و دفاع مقدس عرضه شده، به‌عبارت دیگر غرفه‌ این ناشران همیشه از جذابیت‌‌های نمایشگاه بین‌المللی کتاب است.
 
معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره سالن «یاس» این دوره از نمایشگاه کتاب گفت: سالن «یاس» که مکان معرفی و بررسی یکسال فعالیت نشر در کشور به حساب می‌آید جانمایی مناسبی ندارد؛ بنابراین با توجه به کارکرد این سالن و اهمیت دسترسی آسان‌تر مخاطبان، جا‌به‌جایی آن نزدیک در ورودی ضروری است، در غیر این صورت باید با افزایش تعداد تابلو‌های راهنما این امکان فراهم شود.   
 
نقدی درباره مطالعه آخرین کتاب حوزه دفاع مقدس اظهار کرد: «گلستان یازدهم» آخرین کتابی است که در حوزه دفاع مقدس مطالعه کرده‌ام؛ این کتاب شامل خاطرات زهرا پناهی‌روا، همسر سردار شهید علی چیت‌سازیان به قلم گلستان جعفریان است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 247937